Yukarı Çık
KAN STOKLARI AZALDI
13 Ekim 2021 Çarşamba 16:02:43
148 kez okundu.
Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, kan stoklarının azaldığını söyleyerek, vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu.

 


 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, kan stoklarında ciddi azalma yaşandığını söyledi. Kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatan Duman, “Plazma bağışı koronavirüs hastalarının yoğun bakımda kalma süresini azaltıyor. Ancak son dönemde hem plazma hem de kan bağışlarında düşüş yaşanıyor. Bu nedenle ulusal kan stokları azalıyor. Vatandaşlarımız kan vermek için Kızılay Kan Bağışı Merkezimizi ziyaret edebilirler” şeklinde konuştu.

Kan bağışı yaparak doğaya destek..

1 Kan 1 Fidan Projesi’nden de bahseden Duman, “Türk Kızılay, kan bağışı alanında yürüttüğü çalışmalarla binlerce gönüllü bağışçının yaşam kaynağı olan kanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalarına aracılık etmektedir. Hayat vermenin önemi ve bilinciyle hareket eden Türk Kızılay, Tarım ve Orman Bakanlığı ile gönüllü kan bağışçılarının her bağışı için bir fidanı toprakla buluşturarak; doğaya da hayat verecek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiştir. Gönüllü kan bağışları ile hayat kurtarırken; dikilen fidanlarla doğaya yapılan katkıda bulunan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

Kan bağışı aracı Cevdet Aydın Parkı’nda..

Türk Kızılay Yalova Şubesi tarafından Cevdet Aydın Parkı’nda bekleyen kan bağış aracı, hafta içi 15.00- 23.00 saatleri arasında, Cumartesi günü de Çınarcık ilçesinde 15.00- 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Stokların azalması nedeniyle kan bağışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyleyen Kızılay yetkilileri, yeni normalleşme süreci ile birlikte vatandaşların hafta içi ve Cumartesi günü randevusuz bir şekilde kan bağışında bulunabileceklerini söylediler.  

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı