Yukarı Çık
‘YALOVA’YI FETHEDECEKSİNİZ!’
12 Ekim 2021 Salı 17:47:34
292 kez okundu.
AK Parti İl Başkanlığı’nın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanlığı’nın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, İstanbul Milletvekili, Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; AK Parti MKYK Üyesi, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanvekili Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, gençlik kolları, kadın kolları teşkilat üyeleri ve partililer katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

‘2023, 2053, 2071 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız’..

Danışma meclisinin hayırlara vesile olmasını temenni eden İl Başkanı Muğlim Bağatar, “Gerek pandemi döneminde gerekse pandemi sonrasında gece gündüz demeden çalışan teşkilatlarımıza, mahallelerimize, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza teşekkür ederim. Sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Pandemi ile nasıl mücadele ettiğimizi, AK kadroların yanlarında olduğunu vatandaşlarımız gördüler. Bugün salondaki bu coşku 2023 seçimlerine ne kadar hazır olduğumuzun; birliğimizin, beraberliğimizin, coşkumuzun ne kadar yüksek olduğunun en büyük göstergesidir. CHP’liler moralimizi bozmak için gayret gösteriyorlar ama biz ekip olarak, ekip ruhu ile çalıştığımız sürece bizim üstesinden gelemeyeceğimiz bir sıkıntı yok. Sosyal medyadaki gereksiz saldırılara itibar etmeyin. Biz düzenli olarak ilimizin nabzını tutuyoruz, vatandaşlarımızın görüşlerini alıyoruz. Her hafta Salı günü İl Başkanlığımızda randevusuz halk günü yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımızla iç içeyiz. Yalova’da ne olup bittiğini gayet iyi biliyoruz. Bizler bir olduktan, beraber olduktan sonra 2023, 2053, 2071 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız inşallah” dedi.

‘Yalova Belediyesi’nin hiçbir müteahhitte borcu yok’..

Kısa sürede AK Parti belediyeciliği ile Yalova’da birçok projeye imza attıklarını ifade eden Yalova Belediye Başkanvekili Mustafa Tutuk, şunları söyledi: “6 Mart 2020 tarihinde göreve geldiğimizde veznelerimizde avukatlar oturuyordu, alacaklardan dolayı. 234 icra dosyası ile banka hesaplarımız blokeliydi. Çok kısa sürede pandemiye rağmen tamamını ödedik. Şu anda Yalova Belediyesi’nin hiçbir müteahhitte borcu yok. Borcu var diyen varsa buradan sesleniyorum Yalova Belediyesi’ne gelip tahsilatını yapabilir. Kısa süre içerisinde Yalova’yı Çiftlikköy sahiliyle bisiklet yollarıyla birbirine bağladık. Bu konuda bizlere çok büyük destek olan İl Başkanımız ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. İstanbul Caddesi’nde bir aydınlatma projesi yaptık. Esnaflarımızın çok büyük talebi vardı; asfalt ve aydınlatma konusunda. Gazipaşa Caddesi’nde başlattığımız aydınlatma projesi de Donanma’ya kadar devam edecek. Hepimizin yıllardır çektiği Parkomatlar vardı. Maalesef vatandaşlarımızla arasında sürekli kavga oluyordu. Sokaklarımız parsel parsel Parkomatçılar tarafından istila edilmişti. Biz onları da kaldırdık. Göreve geldiğimizden itibaren yaklaşık 16 ana caddede asfaltlama çalışmalarımız oldu. Çok yakında aydınlatmayla birlikte çevre yolumuzu hastane ile birlikte açmış olacağız. Depremle ilgili hiçbir şey yapılmamıştı. Biz meclis üyelerimizle, teşkilatlarımızla, vekillerimizle birlikte taşın altına elimizi koyduk. Ada bazlı kentsel dönüşümü yaptık. Depremle yaptığımız en büyük adım buydu. Çünkü şehrimizi depreme karşı hazırlamak zorundayız. Yeni parklar yapıyoruz. Bu modern parklar çocuklarımız ve ailelerimiz tarafından son derece beğeni topluyor. Tüm parklarımızı da kameralarla donatıyoruz. Safran Deresi’nin ıslahına başlıyoruz. 10 mahallemizde 10 spor tesisi yapacağız. İçme suyu şebeke hattımız ve ana isale hattımızda ciddi sorun var. İLBANK ile görüşmelerimiz sonucunda şu an için ana isale hattımızın projelerini çizdik. 3 ay içerisinde ihale aşamasına gelecek. Bu proje 200 milyonun üzerinde bir projedir. Şehrimizin merkezinden geçiyor. 50 yıllık bir boru, bunu şehrimizin dışına alarak yüzde 40’lık kaçağı engellemiş olacağız.” 

‘Yalova’ya Tıp Fakültesi’ni kazandırdık’..

Yalova’nın çok önemli bir il olduğunu dile getiren AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Teşkilatımızla Armutlu’dan Altınova’ya kadar, tüm köylerimizi, beldelerimizi, ilçelerimizi kapı kapı dolaştık. Vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onlardan çok şey öğrendik, elimizden geldiği kadar da sorunlarını gidermeye çalıştık. Yalova tersaneler bölgesi ile Türkiye’deki gemi ihracının yüzde 70’ini oluşturuyor. Yine AKSA, AKKÖK grupları ile birlikte karbon elyafta dünyada Çin’den sonra ikinci ihracatı yapıyor. Yalova çok küçük ama taşı toprağı altın bir şehir. Bunun bilincindeyiz. İlimizi de tüm teşkilatımızın çalışmalarıyla Tıp Fakültesi’ni kazandırmayı Rabbim bize nasip etti. Bu yıl ilk öğrencilerini alıyor” şeklinde konuştu.

‘Yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz’..

Tüm teşkilatlarla birlikte durmadan çalışmaya devam edeceklerini belirten AK Parti MKYK üyesi, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Burada nice hizmetler anlatıldı. Daha nicelerini de hep birlikte hayata geçireceğiz. Bizler bir olduktan sonra, bu salonda anlamını bulan bu coşkuyla, bu kardeşlikle, bu siyasette yol yürüdüğümüz sürece kat edemediğimiz hiçbir menzil yok. Yaz boyu yürüttüğümüz tüm çalışmalarla, mahallelerden, il merkezimize kadar hep beraberdik. Önümüzdeki ilk menzilimiz 2023 seçimleri ve Allah’ın izniyle bu davayı zaferle taçlandırarak, yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

‘Gençler AK Parti’yi tercih ediyor’..

Ülke ve Yalova gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Yalova’da 36 bin üyemiz var. Önce bu yılsonuna kadar 36 bin üyemizin hepsine tek tek ulaşacağız. Tüm üyelerimizi tek tek kontrol edeceğiz. Onları da çalışmalarımızın içine katacağız. Türkiye’nin geleceğini inşallah çok sağlam bir şekilde kuracağız. Birileri algı operasyonu yapıyorlar. Türkiye’nin gençlik kesiminde de, 18-30 yaş grubunda da birinci parti AK Parti’dir. Diyorlar ki ‘gençler AK Parti’den ümidini kesti.’ Zannedersin ki AK Parti birinci değil de başka bir parti birinci. Hiçbir yaş grubunda AK Parti’den başka hiçbir parti birinci değildir. Hangi anketi istiyorlarsa yapsınlar. Türkiye’de AK Parti’nin üye sayısı 11 buçuk milyondur. Türkiye’de siyasi partilerin toplam üyelerinden daha fazladır. Sizler bu gönül zenginliği ile Yalova fethedeceksiniz. 2023’de sandıklarda yeniden vira bismillah diyerek; Tayyip Erdoğan çıkacak; Türkiye Cumhurbaşkanı olarak” ifadelerini kullandı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı