Yukarı Çık

TARİH BELLİ OLDU

12 Temmuz 2018 Perşembe 14:10:51
7146 kez okundu.

 

 

Sinem Tozun

 

Geçen yazımda da belirttiğim gibi sizlerden gelen yoğun talep üzerine 25 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da Yalova Engelsiz Cafe konferans salonunda söyleşi yapacağım. Sınırlı sayıda yer olduğu için önceden yerinizi ayırtın (davetiyeler Yalova Kitapevi’nden temin edilebilir) ve bence kaçırmayın. Söylemek ayrı yapmak ayrıdır. Bir insanın söylediği olmak istediğinin tarifidir. Yaptığı ise kendi özüdür. (Talep edenler ve kendine bilgi hediye etmek isteyenler, ben sizin için bu söyleşiyi yapıyorum. Söyleşi öncesi hazırlıklarla birebir ilgilendim. Duyurularda emeği geçen yüreği güzel dostlara da teşekkür ederim. Siz de kendiniz için gelin. Benim amacım bu dünyada, söylediklerimle yaptıklarımın birbirine uyumudur. İnsanların benim gibi sağlıklı ve olumlu yaşamalarını istemek ve eyleme geçirmektir.) Her yaştan, her meslekten insanları ilgilendirecek konulardan bahsedeceğim. Düşüncelerinizle nasıl sağlığınızı, hayatınızı kontrol edebilirsiniz? Ben kalp spazmını kendi kendime durdurdum, diş ağrımı ilaçsız geçirebildim. Hastalıkların zihinsel nedenlerini bilirseniz ve düşüncenizi olumlu kontrol edebilirseniz sizler de her zaman sağlıklı, mutlu yaşarsınız. Kronik, müzmin hiç bir rahatsızlığım yok. Ben başardım, sizler de başarabilirsiniz.  Seminerimde geniş kapsamlı olarak anlatacağım. Değişmek, iyileşmek, ilerlemek istemeyen birini değiştiremezsiniz. Kendinize bir iyilik yapın, ezberletilmiş kalıplara takılmayın. Kendinize acımaktan vazgeçin, kurban modu sizi mutlu etmez.

Öncelikle hatırlayalım; "Sözler büyüdür"

Yani ağzımızdan çıkan her şeye özen göstermeliyiz. Param yok, bulamam ki, ancak genel harcamalarıma para yeter gibi konuştuğumuzda düşüncelerinizle olumsuzu olduruyorsunuz.

Bu şekilde ifadeleriniz olurken, sizce bol paraya sahip olabilir misiniz? Lütfen hayatınızda olmasını istediklerinize, seçtiklerinize dikkat edin. Arzu ederseniz, her gün bu soruları sorabilirsiniz. (Para ile ilgili ya da olmasını  seçtiğiniz başka bir konu ile ilgili) Para enerjidir, her olumsuz cümle ile olumsuz oluşumlara neden olur. Kendi iç sesiniz yani aklınıza gelen (nasıl sorusunun cevabı) çoğunlukla olması gereken doğrudur. Sağlık önemli diyorsanız! Düşüncelerinizi değiştirdiğiniz zaman nelerin değiştiğini göreceksiniz. Ezberletilmiş kalıpları bırakın, önyargılardan uzaklaşın. Sormak için, tavsiye için, bilgilenmek, değişmek için en önemlisi kendi değerinizin farkına varmak için gelin.

Sevgi en büyük şifadır. Sevgiyi kör etmemek lazım. Sevgi biterse ne vicdan kalır, ne duyarlılık kalır, en önemlisi sevgiyi tekrar tekrar anımsamak özünde duyabilmektir.

25 Temmuz Çarşamba günü Yalova Engelsiz Cafe konferans salonunda görüşmek dileği ile sevgiler… 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı