Yukarı Çık

SEÇİMİN ARDINDAN

28 Haziran 2018 Perşembe 12:10:11
853 kez okundu.

 

Sinem Tozun 

 

Herkes kendi seçimlerini yaşar, birey olarak seçimlerimizin etkilerini de kendimiz yaşarız.

İstemediğimiz şekilde sonuçlanan bir seçimimiz için kendim ettim kendim buldum deriz.

İstediğimiz gibi sonuçlanmışsa da aklınla bin yaşayım deriz. Toplum bireylerden oluşur ve her toplumun kuralları yönetimi vardır. Yönetim için seçimler yapılır, bu durumda bireylikten çıkıp, bütünün yaşayacağı şeyleri belirleriz. Yönetim seçimlerinde, herkes kendi düşündüğü doğruyu ispatlama şansı yakalar ve seçimin sonucunu da çoğunluk belirler. Çoğunluğun dediği doğrudur veya yanlıştır tartışmasına gerek yoktur. Sonuçta herkes kendi doğrularını belirtmiştir.

Her yazımda da belirttiğim gibi benim hayat felsefem her zaman her şartta olumlu düşünmek ve şartlar ne olursa olsun olanın içindeki hayrı bulabilmek, görebilmek, yaşayabilmektir.

Değiştiremeyeceğimiz şeylere üzülmek sizi sadece hasta ve mutsuz yapar. Her şey kendinize verdiğiniz değerle orantılıdır. Kendinizi ne kadar değerli görüyorsunuz? Değersizlik hissi her yaşta ve her meslekteki kişilerde görülür, bunun farkına varın. Eğer siz kendinizi çok fazla suçluyorsanız bu sizde de var demektir. Suç diye bir şey yoktur, hatalar vardır, hatalarınızın da farkına varırsanız tekrar etmezsiniz. Bazı olaylar da denememiz için olması gerektiği için olmuştur. Siz her zaman kendi değerimizin farkında olun. Değer neye göre belirlenir diyorsanız kendiniz ve toplumun hayrına olanlar derim. Bu hayır ne derseniz, kendi değerinizin farkına vardığınızda sorunun cevabını da bulmuş olacaksınız. Sizlerden gelen yoğun istek üzerine nasıl sağlıklı kaldım, yiyeceklerin, içeceklerin zararları, yararları nelerdir? İlaçların etkileri nelerdir, ilaçlara gerek var mıdır? Olumlu düşünerek nasıl enerjik, sağlıklı kaldığımı anlatacağım.

Yaşadığımız dünyada maddiyatın önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Çok kısıtlı imkanlarla nasıl istediğim gibi yaşıyorum bunu da anlatacağım. Buluşma zamanı ve yerini köşemde açıklayacağım.

En kısa zaman da buluşmak üzere sevgiler…

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı