Yukarı Çık

KISA KISA CÜMLELER-1

24 Ağustos 2020 Pazartesi 17:41:50
5269 kez okundu.
 • Yalova kesinlikle bir dünya cennetidir. Lakin köşe başlarında zebaniler mevcut. Çekersen…
 • İnsanda üç kuvvet var. Kas, şehvet ve ilim. Üçünün de azı da çoğu da topluma ve insana zarar veriyor. Vasatını talep etmek gerek.
 • Karadeniz’de keşfi yapılan doğalgaz rezervi haberini Cumhurbaşkanımız verdiği anda Özbekistanlı bir Türk bizi Whatsapp ile tebrik ediyorsa biz sancaktar bir ülkeyiz demektir. Gücümüzün farkına varalım.
 • Başkan vekilimizin il dışı seyehati sebebiyle belediye başkanlığı makamına iki gün vekalet ettim. Gerçekten ateşten gömlek. Allah giyenleri çekip çevirsin, yardımcısı olsun.
 • Başkan, müdür, patron, vekil, reis, şef her ne sıfat biliyorsanız arka arkaya sayın. En güzel sıfat “baba”. Gayrısı boş.
 • Bu dünyada -işini iyi yapmanın- er ya da geç neticesi güzeldir. Yalovamızda işini iyi yapan enflasyonu mevcut. Bir platformda toplama gayretlerim devam ediyor. İşini iyi yaptığını düşünen kim varsa bana ulaşsın lütfen.
 • Bir toplulukta vicdan ve imanı olan insanlar oldukça ve onlara toplum kıymet verdikçe hata en aza iner. Onlar toplumun önünde el feneri gibidirler. Ahlak birikimleri bu insanlar oldukça artar, eksilen kısımların yerlerini doldurur. Hadi bir sorun kendinize etrafınızda imanı ve vicdanı olan kaç insan var?
 • Oğlumun bisikletinin tekerini henüz 7-8 yaşlarındaki kız çocuğu, bahçede unuttuğu kitabını onun çizdiğini düşünerek sabotaj düzenleyip patlatmış. Kız için çok korktum ve ailesi ile görüştüm. Asır çok zor, çocukları muhafaza edelim.
 • Birçok yeni kanser teşhisi duyuyorum. Bir haber ile değişiyor planlar. Her gün yetiştirmeyi düşündüğümüz işler, tatil planları, taksitlendirdiğimiz satın almalar, değiştirmeyi düşündüğümüz araba, yenilemeyi düşündüğümüz telefonlar, kıyafetler… Hepsi bir hastalık haberi ile anlamsızlaşıveriyor ya. İşte bunu hiç unutmamak gerek.
 • Bir arkadaşım yorum yaptı. Eskiden TRT’den öğrenirdik en doğru haberleri. Şimdi kanallar hep taraflı haber yapıyorlar diye. Haklı bence de. Bu sebeple TV izlemiyorum. Sosyal medyada haberleri rahatlıkla filtreleyip asıllarını öğrenebiliyorum. Tavsiye ederim.
 • Abdurrahman DİLİPAK kendimi bildim bileli yazılarını okuduğum, fikirlerini özenle takip ettiğim, milli görüş hareketinin başından beri müspet harekete destek veren bir fikir adamıdır. Son dönemde incinmesini hiç sindiremiyorum. Okuyun. Zira okuyan aldanmaz.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu az tehlikeli işyerleri için ertelendi. 2012’de yayınlanan kanun yıllardır erteleniyor. Pandemi sürecinde de ertelenmesi makul karşılanabilir. Lakin böyle bir ertelemenin önceki ertelemenin verdiği süre bitmeden yapılması beklenir. 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek diye bilinen kanun 30 Haziran’da ertelenmeyince herkeste erteleme olmayacak mı algısı oluşturdu. Bir hafta tedirgin beklenilip erteleme olmayınca herkes çözüm üretmeye başladı. El gelelim erteleme haberi bir internet sitesi ile 17 Temmuz’da duyuruldu. Resmi Gazete’de yayınlanması ise 28 Temmuz’u buldu. Bu durum çok vahim. Artık daha dinamik bürokrasi çağındayız. (Beni takip eden müfteri varsa yanlış kim yaparsa yapsın yanlıştır)
 • Belediyede öyle bir peşkeş vardı ki, zamanında bir başkan vekilinin yüzüne dosyaları masasına koyarak Yalova’nın öz kaynaklarını peşkeş çekiyorsunuz. Ahiret var. Bakın her gün birinin selası okunuyor. Ahiretten korkun. Diye söylemiştim. Şimdi onu her görünce aklıma geliyor. Şükür bu konu ile bu ayın sonundan itibaren aylık yaklaşık 30 bin TL’lik harcamanın önüne geçmiş olacağız. Bu bile benim için meclis üyesi olmamın katkısı olarak tanımlanabilir.
 • Temmuz ayında yaptığım bir hamle ile Yalova’yı büyük bir külfetten kurtardım. Konuya hakim olanlar çokça tebrik ettiler. Detay paylaşılacak bir konu değil. Lakin gelecekte bir hatıra defteri içeriği olarak, biraz da gülümsemeye vesile olacak bir konu anlatmam gerekirse bu başlığı gururla aktaracağım. (Bireysel soranlara anlatırım)

Vesselam.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı