Yukarı Çık

Biliyor muyuz? 

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:18:20
10883 kez okundu.

 

 

Sinem Tozun 

 

 

Bu dünyada öyle bir yaşayın ki arkanızdan iyi insandı desinler.

Ben öldükten sonra bana ne, ne derlerse desinler diyorsanız.

Gittiğiniz yerde ona göre karşılanacağınızı da bilin. Diğer taraf diye bir yer yok diyorsanız, neden bu dünyada olduğunuzu düşünün.

Yaşamımız süresince hepimiz anlamak istediğimiz gibi anlıyoruz, ne zaman ki kendimizin farkındalığımızı yakaladığımızda değişimle birlikte gelişim de başlıyor. Aslında ikisi birbirini tamamlıyor. Alıştığımız konfor alanımızdan çıkmak işimize gelmiyor, rahat çünkü sorgulamaya başladığımızda kabuğumuzu kırma sancılarımız çekilmez oluyor.

Asıl virüs sorgulanmamış beynimizdedir. Zararlı olduğunu bilmediğiniz zaman, bilinç bunu faydalı ya da zararlı diye nitelemez. Hergün yenilenmek için neye göre, kime göre doğru sorusunu sorarsanız ufkunuz genişler, doğru bilinen yanlışlar, yanlış bilinen doğruların farkına varırsınız.

Sınav yerinde olduğunuzu farkederseniz, sürekli yenilenmiş, ilerlemiş olursunuz.

Dünyada herkes herkesle sınanır, vicdan en büyük derstir bence.

Malları götürmezsiniz, bir virüsle neyin ne kadar değerli olduğunu anladık diye umuyorum. Vücudumuzun bile bize ait olmadığı dünyada, ölümün farkında olarak yaşarsak kimseyi kırmaya değmediğinin farkına varırız.

Seçtiğimiz eşimiz, arkadaşımız bizim aynamızdır. Her zaman söylediğim gibi negatif insanlardan uzak durursanız sağlığınızı korursunuz. Tartışmalar enerji kaybına neden olur, bağışıklık sisteminiz güçsüzleşir. Herkes aynı fikirde olsaydı, tek fikirle ilerlenmez, yaratıcılık olmazdı. Sağlığın en büyük hazine olduğunu fark etmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz.

Korkmadan, endişelenmeden, karamsarlığa kapılmadan yaşarsak birçok hastalığı vücudumuzda oldurmayız.

Moralin, stres karşıtı olduğunu anlarsanız bir süre sonra olumlu düşünmek hayatınızın bir parçası haline gelir. Herkesin seçenekleri vardır ve seçimlerimizle yaşayacaklarımızı belirleriz. Akıl ve vicdan bunun için vardır.

Her zaman sevgi ile iyilik ile kalın.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı