Yukarı Çık

Düşüncelerinizi iyileştirin..

25 Mart 2020 Çarşamba 13:11:51
3164 kez okundu.

 

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu anladığımız günlerdeyiz. Bin nasihatten bir musibet yeğdir. İnsan olmanın erdemini anımsamamız için, neyi neden yaşadığımızı sorgulamalıyız.

Dünyada bizden başka insanların da olduğunu unutmamalıyız.

Vücutumuzun bile bize ait olmadığı bu sınav yeri olan dünyada sadece yapılan iyiliklerin geçerli olacağının farkına varalım. Birbirimizi kırmayalım, yardımcı olalım. Doğayı yok etmeyelim, dengesini bozmayalım. Bize afetlerle, depremlerle geri döner. Allah’ın bize emaneti olan hayvanları koruyalım, sevelim, besleyelim.

Şimdiye kadar yazdıklarımı herkes biliyordur. Kaçınız uyguluyorsunuz?! Hepimize verilen akıl ve vicdan kullanmak için verildi. Allah’ın bana verdiği sağlıklı olma lütfunu insanlara, nasıl sağlıklı kalınır dersleri ve seminerleri ile veriyorum. Hastalıkların zihinsel nedenleri vardır. Korku, endişe, kin, öfke, kıskançlık, stres… Kısaca olumsuz düşünceler sağlığımızı etkiler, bağışıklık sistemini zayıflatır ve bizi hasta eder. Olaylar ne olursa olsun ölümsüz olmadığınızı anımsayıp, çözüm odaklı olun. Sevgi en büyük şifadır. Bildiklerini uygulayabiliyorsan başarmışsın demektir. Ben de deneyimlerime dayanarak size yazıyorum. Çok uzun zamandır ilaçsız, doktorsuz yaşıyorum. Her şey sizde biter, çare de siz de, çözüm de sizde. Düşüncelerinizi iyileştirin, dünyanız iyileşsin. İyi düşünün, bu sizin yapacağınız bir şey, herkes bireydir ve kendi iradesinin hakimi sadece kendidir.

Corona virüsü, enfeksiyonun belirtileri ile aynı, yaşam sevincinizi kaybetmeyin. Şimdiye kadar neleri atlattığınızı anımsayın. Herkesin bir ömür süreci var, bunu kimse değiştiremez. Korku ve panikle mi geçireceksiniz? Umut ve sevgi, iyilikle mi buna siz karar vereceksiniz. Herkes seçimini yaşar, sağlıklı yaşamak için ne seçmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Umarım herkesin kalbine dokunmuşumdur.

Sevgiyle, iyilikle kalın. Sevgiler. Görüşmek üzere. 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı