Yukarı Çık
 
Japonya Prensesi Mikasa, Osmangazi Köprüsü’nü gezdi
14 Eylül 2018 Cuma 15:36:06
572 kez okundu.

 

 

Japonya Prensesi Akiko Mikasa, Ankara'daki temasları kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti, ardından Osmangazi Köprüsü'nün güvenlik merkezini gezdi. Prenses Mikasa’ya, gezisi esnasında Vali Tuğba Yılmaz eşlik etti.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Türkiye'ye gelen Prenses Akiko Mikasa, Osmangazi Köprüsü'nü ziyaret etti. İlk olarak, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Prenses Akiko Mikasa daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Daha sonra Japonya Prensesi Akiko Mikasa, Ankara'daki Türk-Japon Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, vakfın 20. kuruluş yıldönümü dolayısıyla burada bir hatıra ağacı dikti. Prens Mikasa Vakfı’nın Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenecek etkinliklerine katılmak üzere Türkiye'ye gelen Prenses Mikasa, Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, vakfın yönetim kurulu ve öğrencileriyle bir araya geldi. Çocuklarla selamlaşarak sohbet eden Mikasa, hatıra fotoğrafı çektirdi. Türkiye ziyaretine dün İstanbul'dan başlayan Akiko Mikasa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde kabul edilmişti.

Osmangazi Köprüsü'nü ziyaret etti; Vali Yılmaz karşıladı..

Bir dizi resmi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere ülkemize gelen Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa’ya, Osmangazi Köprüsü gezisi esnasında Vali Tuğba Yılmaz eşlik etti. Osmangazi Köprüsü'nü gezerek, yetkililerden bilgi alan Japonya Prensesi Akiko Mikasa’ya, Vali Tuğba Yılmaz kendisini ağırlamaktan duydukları memnuniyetlerini ifade etti.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı