Yukarı Çık
 
3 milyon kişi yardım bekliyor..
9 Eylül 2018 Pazar 15:23:28
584 kez okundu.

 

 

İHH Yalova Şubesi Başkanı Dr. Sabri Kan:

'HAYDİ YALOVA'

 

Rejim güçleri ve Rusya’nın saldırı başlattığı İdlib’de yaklaşık 3 milyon sivil katliamla karşı karşıya. Yüz binlerce kişinin yeniden yollara düşeceği tahmin edilen olaylar karşısında acil yardım çalışması başlatan İHH, sizlerden gelecek desteği bekliyor.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Yalova Şubesi Başkanı Dr. Sabri Kan, "Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye’de insani bedel giderek büyüyor. Şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta 2 milyon kişi sakat kaldı, 5 milyon kişi de evini terk etti.

Şimdi İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Haydi Yalova; desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

İHH’nın yardımları devam ediyor..

Suriye’deki çalışmalarını 10 koordinasyon merkeziyle sürdüren İHH, kurduğu 6 konteyner kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insan yaşıyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek hizmeti de veren İHH, 2012 ile 2018 yılları arasında Suriyeli mültecilere 360.605.013 Dolar tutarında yardım ulaştırdı.

5 TL bağışta bulunabilirsiniz..

SMS ile hayırseverlerin bağışta bulunabileceğini söyleyen Dr. Kan, "Bölgeye temel yaşam malzemeleri ulaştıracak olan İHH’nın çalışmalarına web sitesinin üst kısmından dilediğiniz miktarda destek olabilir veya SURIYE yazıp 3072’ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz" dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı