Yukarı Çık
 
BAHRİYELİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ
10 Ağustos 2018 Cuma 16:28:56
410 kez okundu.

 

 

Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal:

'Modern gemilere kavuşuyoruz'

 

 

Yalova Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 22 haftalık eğitimlerini tamamlayan deniz astsubaylar düzenlenen törenle mezun oldular. Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da katıldı.

 

.." Deniz kuvvetlerin sahip olduğu her türlü modern sistem ve teçhizat sizlere emanet edilecektir. Bu ülkenin değerli kaynakları ile temin edilen ve size emanet edilecek sistem ve silahları en etkili şekilde kullanmak bu millete olan borcunuzdur."

 

.."Milgem gibi dünyanın en modern harp gemisi ve sistemlerinin dizayn ve inşasında deniz kuvvetlerimizin üstlendiği rolün temelinde yüce Atatürk’ün gösterdiği rol ve yüce tarihimizden aldığımız engin güç yatmaktadır."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda mezuniyet heyecanı yaşandı. Komutanlıkta düzenlenen mezuniyet törenine Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal katıldı. Özbal, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız bugün sadece çevre denizlerimizde değil aynı zamanda Dünya denizlerinde söz sahibi olan ihtiyaç duyduğu teknolojiyi geliştirebilecek, etkin, caydırıcı ve saygın bir kuvvet olarak öne çıkmaktadır” dedi.

750 astsubay mezun oldu..

750 astsubay, 22 haftalık eğitim sonucunda mezun oldular. Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda eğitim alan 737 Muvazzaf ve 13 uzman erbaş olmak üzere toplamda 750 astsubay mezun oldu. Astsubayların mezuniyetleri nedeniyle komutanlıkta bir tören düzenlendi. Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik ile çok sayıda davetli de katıldı.

Dönem birincisi brövesini çaktı..

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması sonrasında mezun olan astsubaylar adına konuşmayı dönem birincisi Astsubay Çavuş Ali Samet Ünal yaptı. Diplomasını Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal’dan alan dönem birincisi Ünal, daha sonra dönem kütüğüne brövesini çaktı. Mezun olan astsubayların diplomaları ise tek tek verildi.

'Modern gemilere kavuşuyoruz'..

Diploma töreni sonrasında bir konuşma yapan Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, “Bugün 22 haftalık zorlu eğitimlerini başarıyla tamamlayarak donanma saflarına katılan 750 genç astsubayımızın diploma töreni için bir aradayız. Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız bugün sadece çevre denizlerimizde değil aynı zamanda dünya denizlerinde söz sahibi olan ihtiyaç duyduğu teknolojiyi geliştirebilecek, etkin, caydırıcı ve saygın bir kuvvet olarak öne çıkmaktadır. Deniz Kuvvetler Komutanlığı'nın bu üstün vasıflarının temelinde güçlü tarihinden aldığı güçle yetiştirdiği nitelikli ve donanımlı personelidir. Türk Silahlı Kuvvetleriyle onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Deniz Kuvvetleri her geçen gün güçlenen Türkiye’nin beka ve çıkarlarının yılmaz bekçisi konumundadır. Bu nedenle de kuvvetimizi hızla değişen ve belirsizleşen güvenlik ortamında verilecek her türlü göreve hazır bulundurmak en temel görevimizdir. Deniz kuvvetlerin sahip olduğu her türlü modern sistem ve teçhizat sizlere emanet edilecektir. Bu ülkenin değerli kaynakları ile temin edilen ve size emanet edilecek sistem ve silahları en etkili şekilde kullanmak bu millete olan borcunuzdur. Unutmayınız ki Milgem gibi dünyanın en modern harp gemisi ve sistemlerinin dizayn ve inşasında deniz kuvvetlerimizin üstlendiği rolün temelinde yüce Atatürk’ün gösterdiği rol ve yüce tarihimizden aldığımız engin güç yatmaktadır” sözlerine yer verdi.
 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı