Yukarı Çık
 
‘Liselere yerleştirme sonuçları Türkiye ortalamasının üzerinde’
10 Ağustos 2018 Cuma 14:49:14
570 kez okundu.

 

 

 

  • İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova’nın eğitimde marka bir kent olduğuna vurgu yaparak, üniversite puanlarının ve lise yerleştirme sonuçlarının bu yıl geçen yıla göre daha başarılı olduğunu söyledi.

 

..”Her anadolu lisemizde birer sınıf daha kontenjan ekleyerek öğrencilerimizin taleplerini bir nebzede olsun artıracağız. Öğrencilerimiz mağdur olmasınlar diye her okul türünden birer sınıflık kontenjan artırmak istiyoruz.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, üniversite puanlarının ve liselere yerleştirme sonuçlarının diğer yıla oranla bu yıl daha başarılı olduğunu söyledi. Tüm istatistiklerin henüz açıklanmadığını ancak bu yılın daha başarılı bir sene olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “ÖSYM dün itibariyle ilk bine, on bine ve benzeri derecelerde bulunan öğrencilerin istatistiklerini yapmaya başladı. Tüm okullarımızın istatistikleri tam olarak açıklanmadı. Ancak birkaç okuldan almış olduğumuz veriler geçen yıla oranla daha başarılı olduğumuzu gösteriyor. Örnek vermek gerekirse YKS’de Fen Lisemizde ilk 1000’de 4 öğrenci olduğunu görüyoruz. İlk 1000’de 4 derecede; Türkiye 266’ncılığı, 656’ncılığı, 852’nciliği ve 880’nciliği var. Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

‘Liselere yerleştirme sonuçları Türkiye ortalamasının üzerinde’..

Yalova’nın eğitimde marka bir kent olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Biz gücümüzü eğitim seviyesi yüksek annelerden alıyoruz. Eğitim sadece kurum işi değildir. Ailelerin rolü de eğitim sisteminde oldukça önemlidir. Velilerin bakış açısı bizlerin yol haritasını belirliyor. Hep söylediğimiz gibi Yalova’nın eğitimi, alt yapısı, fiziki yapısı, öğretmeni ve velisi ile marka bir il. Bu sinerji, koordinasyon ve motivasyonla öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim almasını amaçlıyoruz. Lise yerleştirme sonuçları da gayet başarılı. Türkiye ortalamasının üzerinde sonuçlar aldık. Türkiye’de tercih yapanların yüzde 90’ı liselere yerleşebildi. Bizim ilimizde ise yüzde 94 oranında yerleştirildi. Gelecek döneme öğrencilerimizi rahatlatmak adına kontenjan artırma yazısını yazdık. Her anadolu lisemizde birer sınıf daha kontenjan ekleyerek öğrencilerimiz taleplerini bir nebzede olsun artıracağız. Öğrencilerimiz mağdur olmasınlar diye her okul türünden birer sınıflık kontenjan artırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı