Yukarı Çık
 
'DENETİMLERDE İDDİALIYIZ'
9 Ağustos 2018 Perşembe 16:46:15
419 kez okundu.

Su ürünleri denetiminde Türkiye'ye örnek kent:

YALOVA

 

 

 

 

Kocaeli, Yalova ve Bursa deniz kıyılarında deniz ve su ürünleri kontrol ve denetimi yapan Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Yalova Su Ürünleri Kontrol Şubesi filosuna yeni bir tekne daha katıldı.

 

.."Yalova Marmara’da su ürünleri kontrol ve denetimi açısından çok önemli görevler yapıyor. 2017 yılının Nisan ayında aldığımız, tekne ile bizim denetim kabiliyetimiz arttı."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, su ürünleri ve deniz denetimlerinde kullanılacak olan 12 metrelik, 'Yalova' adlı su ürünleri kontrol ve denetim teknesini gazetecilere tanıttı. Kocaeli’den Bursa’ya kadar uzanan geniş bir şeritte denetim gerçekleştirdiklerini belirten Parıldar, Türkiye'de su ürünleri denetiminde örnek bir kent olduğumuzu söyledi.

'Yalova çok önemli görevler yapıyor'..

12 metre uzunluğunda ve gerekli radar sistemleriyle donatılmış tekneye, 'Yalova' adı verildi. Tekne ise Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar tarafından gazetecilere tanıtıldı. Müdürlük olarak yapılan denetimler hakkında bilgi veren Parıldar, su ürünleri denetim ekibinin çalışmaları ile Türkiye’deki örnek ekiplerden birisi olduğunu söyledi ve ekledi: “Yalova Marmara’da su ürünleri kontrol ve denetimi açısından çok önemli görevler yapıyor. 2017 yılının Nisan ayında aldığımız, tekne ile bizim denetim kabiliyetimiz arttı."

'İddialıyız; denetimlerde iyiyiz'..

Tekne filosunda 7 metrelik uzunluğunda bir teknenin daha olduğunu söyleyen Parıldar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "7 metrelik bir teknemiz daha var. Diğer tekne dalgalı havalardaki denetimlerde bize biraz daha zorluk çıkartıyordu. 12 metre uzunluğundaki bu yeni tekne personel güvenliğimiz açısından da çok daha iyi. Biz Kocaeli’den, Bursa’ya kadar uzanan şeritte Marmara Denizi’nde etkin bir denetim yapıyoruz. Geçen yıl yaptığımız 765 denetimin 116’sı deniz denetimiydi. Bu 116 gün, gece-gündüz denetim yapmışız demektir. Yılın üçte birini arkadaşlarımız denizde geçirmişler. Su Ürünleri Şubesi'nde 7 personelimiz var. İlçelerdeki personelleri de zaman zaman değerlendiriyoruz. Türkiye’de su ürünleri denetim ekibimiz örnek bir ekiptir. Çok alçak gönüllü olmaya gerek yok. Hem çalışma performansı hem de özveri açısından iddialıyız."

Ardından Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya da, denetimlerin işleyişi hakkında bilgiler verdi. Kaya, yaptığı bilgilendirmede denetimlerin her aşamasının kayıt altında olduğunu da söyledi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı