Yukarı Çık
 
15 FARKLI ÜLKE, 15 FARKLI LİSAN
8 Ağustos 2018 Çarşamba 17:09:06
494 kez okundu.

AIESEC Yalova'da stant açtı

 

 

Yurt dışı girişimcilik eğitimi konusunda lider olan, genç girişimciler topluluğu AIESEC, Yalova'da stant açtı. Yaklaşık 15 ülkeden 55 öğrenci 1,5 aydır Yalova'yı tanıyor ve kendi ülkelerinde tanıtıyor..

 

.."Şu anda Birleşmiş Milletler'in belirlediği 17 tane dünya sorunu var. Bunlara bağlı olarak da sosyal sorumluluk projelerimiz oluyor. 15 ülkeden 55 tane arkadaşımız Yalova'ya geldiler. Cumhuriyet Meydanı'nda da ülkeler panayırı yapıyoruz. Genç arkadaşlarımız ülkelerini tanıtıyorlar."

 

Haber /Zeynep TAŞTAN

 

Yurt dışı girişimcilik eğitimi konusunda lider olan, genç girişimciler topluluğu AIESEC, Yalova'da stant açtı. AIESEC'e bağlı gençler, kendi ülkelerini açtıkları stantta tanıttılar. Etkinlik hakkında bilgi veren AIESEC Yalova Sorumlusu Hümeyra Özen, "AISEC 128 ülkede faaliyet gösteren gençlik organizasyonudur. Kültürlerin arası değişim yaparak genç liderler yetiştirmeye çalışıyor. Vizyonu ise dünya barışı ve insan kaynağını en verimli şekilde kullanmaktır. Şu anda Birleşmiş Milletler'in belirlediği 17 tane dünya sorunu var. Bunlara bağlı olarak da sosyal sorumluluk projelerimiz oluyor. 15 ülkeden 55 tane arkadaşımız Yalova'ya geldiler. Cumhuriyet Meydanı'nda da ülkeler panayırı yapıyoruz. Genç arkadaşlarımız ülkelerini tanıtıyorlar. Farklı ülkelerden gelen genç arkadaşlarımız, 1,5 aydır Yalova'dalar. Yalova'yı tanıyorlar ve tanıtıyorlar. Buradaki stantları da vatandaşlarımız ziyaret etti. Farklı farklı ülkeleri tanıdılar. Fas, Romanya, Tunus, Pakistan, Çin, Mısır, Arnavutluk, Endonezya, Tajikistan, Bahrain, Hong Kong gibi ülkeler burada. Katılım sağlayan ve ilgi gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı