Yukarı Çık
 
Armutlu halkı bilgilendirildi
12 Temmuz 2018 Perşembe 15:00:06
240 kez okundu.
Yalova SGK, çalışmalarına ilçelerde devam ediyor

 

Haber / Esin KAYA

Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Armutlu ilçesinde bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Çalışmalar, İl Müdürü Mehmet Salih Aydın başta olmak üzere Müdür Yardımcıları Hasan Demiröz, Sami Tuşik, Miraç Keskin, Ercan Şendur ve Merkez Müdürü Tuncay Metin tarafından gerçekleştirildi.

Armutlu esnafı ziyaret edildi..

Armutlu esnafı ile cafe ve kahvehanelerdeki vatandaşlarla sohbet edildi. 7143 sayılı sigorta prim yapılandırması hakkında bilgiler verildi. Yapılandırma yapan işveren, sigortalı ve emeklilerin borçları üzerindeki gecikme zammı ve gecikme zammının silindiği yerine oldukça cüzi bir rakam olan Yİ-ÜFE ile güncelleme yapıldığı, peşin ödemelerde bu Yİ-ÜFE’nin de %90’ının silindiği, isterlerse 36 aya kadar taksitlendirme yapabilecekleri söylendi. Özellikle 4-1/b (BAĞ-KUR) borcu bulunması nedeniyle emekli olamayanlar için prim gün sayısına ihtiyacı olmayanların isterlerse hem günleri hem borçları sildirebilecekleri veya Ziraat Bankası ile yapılan protokol çerçevesinde banka kredisi ile borçlarını kapatarak emekli maaşlarından kredilerinin ödenebileceği bilgisi verildi.

Armutlu Belediye Başkanı Birkan’a ziyaret..

SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ve beraberindeki idareciler, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan’ı makamında ziyaret etti. Yapılandırma kanunu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Yapılandırma konulu afişin belediye duyuru panolarına asılması istendi. Konuya gösterdikleri hassasiyet için Belediye Başkanı Birkan’a teşekkür edildi.

Armutlu Kaymakamı Sezer’e ziyaret..

Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer’i de makamında ziyaret eden Müdür Aydın ve beraberindekiler, Yapılandırma Kanunu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Kaymakamlık resmi internet sitesi üzerinden vatandaşların bilgi edinmeleri amacıyla duyuru yayınlanması istendi. Konuya gösterdikleri gösterilen hassasiyet için Kaymakam Sezer’e teşekkür edildi.

İhlas Armutlu Tatil Köyü İşletmesi’ne ziyaret..

İhlas Armutlu Tatil Köyü İşletmesi’ni de ziyaret eden SGK heyeti, İşletme Müdürü Osman Akın’la görüştü. Aydın, “Armutlu ilçesinde yapılan bilgilendirme sonrası önemli bir işletme büyüklüğüne ve markaya sahip tatil köyü işletmesini de ziyaret ettik. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak işverenlerimizin varlığının önemi konusunda sohbet yaptık. Yükümlülüklerini zamanında yerine getirmeleri ve misafirperverlikleri nedeniyle kendilerine teşekkür ettik” dedi.

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı