Yukarı Çık
 
15 KM BİSİKLET TURU YAPTILAR
11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:27:54
362 kez okundu.
Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği, doğa yürüyüşlerinin yanında bisiklet turlarına aralıksız devam ediyor. Dernek, Yalova'da bisiklet kültürünü yaygınlaştırmaya ve yaşlı, genç her kesimden insanın sağlıklı yaşamasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor..


 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Her Salı günü değişik köylere dernek ofisinden akşam saat 20.00'de bisiklet turu düzenleyen YEKSAYDER, son olarak Kazımiye köyüne 15 kilometre boyunca bisiklet turu yaparak güzel bir akşam geçirdiler. Düzenlemiş oldukları bisiklet turlarına isteyen herkesin katıldığını ve özellikle aile olarak katılımcıların olmasının kendilerini memnun ettiğini belirten Dernek Başkanı Ahmet Yiğit,  Yalova şehir merkezinde bazı cadde veya sokaklara güvenli bisiklet yolu yapılması gerektiğini de söyledi. Yiğit, aynı zamanda görme engelli bireylerin kullandığı yürüyüş yolları ile vatandaşların kullandığı kaldırımlara araç parkının önlenmesine yönelik başlatmış oldukları imza kampanyasına ait dilekçeleri ilgili birimlere teslim ettiklerini belirtti.

‘2 bin 200 adet bisiklet dağıtılmalı’..

Yalova Belediye Başkanlığı tarafından Yalova’da bisiklet kültürünün oluşturulmasını isteyen Yiğit, her yaş grubundan insanın güvenli bir şekilde bisiklete binebilmesi için bazı cadde ve sokaklara bisiklet yollarının yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Bisiklet yollarının bir an önce yapılması ve Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili kurumlara dağıtılmak üzere bekletilen 2 bin 200 adet bisikletin verilmesiyle Yalova’da bisiklet kültürünün oluşmasını ve özellikle trafik kuralları konusunda da yavaş yavaş Avrupa ülkelerindeki gibi trafik kurallarına yönelik bilinç oluşacağını söyleyen Başkan Yiğit, belediyelerin üzerine düşeni yapmalarını ve bu konuda sağlıklı yaşama önem veren ilgili kurumların da üzerine düşen görevleri yerine getirmesini beklediklerini bildirdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı