Yukarı Çık
 
Yalova SGK’dan, YESOB’ta bilgilendirme
11 Temmuz 2018 Çarşamba 12:30:23
212 kez okundu.
İl Müdür Yardımcıları Hasan Demiröz ve Sami Tuşik’in de katıldığı seminerde konuşan SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun işveren, emekli ve sigortalılara getirdiği kolaylıkları anlattı..

 

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu ve üyelerine yönelik bilgilendirme sunumu düzenlendi. Sunum öncesi bazı yönetim kurulu üyeleri Başkan Hüseyin Çetin’in makamında ziyaret edildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen sunumu, SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın yaptı. İl Müdür Yardımcıları Hasan Demiröz ve Sami Tuşik’in de katıldığı seminerde, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun işveren, emekli ve sigortalılara getirdiği kolaylıklar anlatıldı. Yapılandırılan borçların gecikme zammı ve gecikme cezalarının affedildiği, 31 Ağustos tarihine kadar ödenmesi durumunda borç aslına uygulanan Yİ-ÜFE’nin de %90’ının silindiğinin bilgisi verildi. Ayrıca son dönemde gerçekleşen bazı düzenlemelerin anlatıldığı seminerde, özellikle SGK-Ziraat Bankası protokolü ile borçlarını kredi kullanarak kapatıp emekli olmanın yolunu açan düzenlemeden bahsedildi. Ayrıca emekliler için ödenen 1.000 TL bayram ikramiyesi düzenlemesi detaylandırıldı.

Bilgilendirme sonunda SGK tarafından toplantıyı organize eden Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin ve katılımcılara teşekkür edildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı