Yukarı Çık
 
İl Özel İdaresi, köylerdeki elektrik kesintilerine “dur” diyecek!
10 Temmuz 2018 Salı 16:46:04
599 kez okundu.
Yenilenebilir enerji sistemi kuruluyor

 

 

  • İl Özel İdaresi, köylerde yaşanan kanalizasyon ve sulama sistemlerinin işletilmesi sırasında yaşanan elektrik kesintilerinin oluşmaması için bir çalışma başlattı. Gerekli maliyet tespitinin yapılmasının ardından yenilenebilir enerji sistemi kurulacak..

 

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Milli Emlak tarafından arazi tahsisi yapıldı. Elektrik gücümüzün 1 megawata kadar çıkması lazım. Kullandığımız güç kadar elektrik veriyorlar. Bu da köylümüzün işine yaramıyor. Köylümüzün bu sorununu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Özel İdaresi tarafından yaptırılıp, işletmesi muhtarlıklara devredilen sondaj terfi kanalizasyon ve sulama sistemlerinin işletilmesi esnasında ihtiyaç duyulan enerji sarfiyatının yüksek olması sebebiyle zaman zaman elektrik kesintileri yaşanıyor. Bu sıkıntıları bertaraf etmek, mevcut işletmelerin kesintisiz enerjiye kavuşturulması için yenilenebilir enerji sisteminin kurulması ile ilgili gündem maddesi İl Genel Meclisi’nde görüşüldü.

Köylünün sorunu ortadan kalkacak..

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Elektrik enerjisi ile çalışan sondaj terfi kanalizasyon ve sulama sistemlerinin enerji sarfiyatının yüksek olması ve buna bağlı olarak ödenemeyen elektrik faturalarından dolayı elektriğin kesilmesi sıkıntıları yaşanıyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması ve daha ekonomik enerji sisteminin hayata geçirilmesi, gerekli olan mali kaynağın temin edilmesi, yenilenebilir enerji sisteminin kurulacağı alanların tespiti ve kurulması planlanan enerji sisteminin verimli olup olmadığı konusunda çalışmalarımızı başlattık. Milli Emlak tarafından arazi tahsisi yapıldı. Elektrik gücümüzün 1 megawata kadar çıkması lazım. Kullandığımız güç kadar elektrik veriyorlar. Bu da köylümüzün işine yaramıyor. Özellikle köylümüzün bu sorununu ortadan kaldırmak amacıyla bu proje üzerinde toplandık. Gerekli maliyet tespitinin yapılması çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı