Yukarı Çık
 
‘Yalova’da hizmet serüveni devam edecek’
10 Temmuz 2018 Salı 16:06:21
270 kez okundu.
Başkan Öztabak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olmasını diledi

 

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM'de yemin etmesinin ardından başladığını söyleyen AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yeni sistemin kuvvetler ayrılığı için önemli olduğunu ve meclisin gerçek anlamda gücüne kavuştuğunu dile getirdi..

 

Haber / Esin KAYA

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yaptığı yazılı açıklama ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başlamasını değerlendirdi. Yeni sistem ile birlikte tüm Türkiye’nin olduğu gibi Yalova’nın da nasibini alacağını ve hizmet serüveninin katlanarak devam edeceğini belirten Öztabak, “Bizler çıktığımız bu kutlu olda halkımıza hizmetkar olmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bu anlamda Yalovalı hemşerilerimiz de bizleri hiç yalnız bırakmadılar. İl Başkanlığımız, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’un yanı sıra partimizin tüm kademeleriyle birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

‘YENİ SİSTEM İSABETLİ BİR TERCİHTİR’..

Başkan Öztabak, “Milletimiz 24 Haziran’da bir kez daha kendisine hizmet etmek üzere tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, zorlama değil, tarihin bizi yönlendirdiği isabetli bir tercihtir. Geçmişte yol açtığı siyasi, sosyal, ekonomik kaoslar sebebiyle ülkemize çok büyük bedeller ödeten sistemi artık geride bırakıyoruz. Millet olarak bir olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk, her birlikte Türkiye olduk ve böylece tüm engelleri aştık, tüm tuzakları bozduk. 'Bismillah' diyerek adımını attığımız yeni başlangıcımızın ilk imtihanı, 2023 hedeflerimize ulaşmak olacaktır. Yeni dönemde Türkiye demokrasiden temel hak ve hürriyetlere, ekonomiden büyük yatırımlara kadar her alanda daha ileri gideceğinden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘HAYIRLI, UĞURLU OLSUN’..

Yeni dönemde ülkemizin sosyal devlet niteliğini çok daha güçlü hale getirileceğini dile getiren Başkan Öztabak, “Her türlü hak ve özgürlükten, ülkemizin sahip olduğu tüm zenginliklerden, köken, inanç, meşrep, bölge, şehir farkı olmaksızın, vatandaşlarımızın tamamının yararlanmasını sağlayacağız. En büyük zenginliğimiz insanımızdır. Çalışkanlığı ve üretkenliğiyle herkesi kendine hayran bırakan insan kaynağımızı eğitimle, teşvikle daha etkin şekilde kullanmak için gereken her adımı atacağız. En önemli önceliklerimizden biri, nerede durduğunun ve nereye gitmek istediğinin şuurunda nesiller yetiştirmek olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı