Yukarı Çık
 
REKOR ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
10 Temmuz 2018 Salı 15:22:50
260 kez okundu.
Yürüyen Köşk’ü Haziran ayında Ramazan ayı olmasına rağmen 2 bin 835 kişi ziyaret etti. Köşkün Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaretçi sayısının iki katına çıkması bekleniyor. Yalova Belediyesi de rekor ziyaretçi bekledikleri için tedbirlerini alıyor..

 

 

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Yalova’mızın markası olan Yürüyen Köşk’ün sadece ülkemizde değil tüm yurtta tanınması amacıyla önemli çalışmalar yaptık. Bunun karşılığını da alıyoruz" dedi..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yürüyen Köşk’e olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl köşkü ziyaret edenlerin sayısı 10 bin kişi yükselmişti. Yaz ayılarının gelmesi ile birlikte Yalova'da yerli ve yabancı turist sayısı artmaya başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya bıraktığı mirası, Ramazan ayı sebebiyle Haziran ayı boyunca Yürüyen Köşkü 2 bin 835 kişi ziyaret etti. Temmuz ve önümüzdeki Ağustos ayından Yürüyen Köşk'e rekor ziyaretçi bekleniyor. Temmuz ayında ve Ağustos ayında ziyaretçi sayısının iki katına çıkacağı öngörülüyor. Yalova Belediyesi de tedbirlerini ona göre alıyor. Köşkün bakımları düzenli olarak titizlikle yapılıyor ve güvenlik önlemleri de artırılıyor. Yürüyen Köşk'ü 2018 yılı içerisinde 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

'Karşılığını alıyoruz'..

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da, "Henüz dünyada çevreciliğin ‘Ç’si yokken Büyük Önder, ağacın sadece bir dalına kıymamak için köşkü 4 metre 80 cm yürütmüştür. Bu hareketiyle tüm dünyaya önemli bir mesaj verirken, nasıl bir dünya lideri olduğunu da göstermiştir. Yalova’mızın markası olan Yürüyen Köşk’ün sadece ülkemizde değil tüm yurtta tanınması amacıyla önemli çalışmalar yaptık. Bunun karşılığını da alıyoruz" diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı