Yukarı Çık
 
‘Yalova daha modern bir kütüphaneyi hak ediyor’
9 Temmuz 2018 Pazartesi 17:15:51
340 kez okundu.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, ilimizdeki konferans ve kütüphane salonlarının yetersiz olduğunu ve daha modern yapılara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi..

 

 

.."Yalova'da toplumdan gelen bir talep var. Bu talepleri karşılamak zorundayız. Altınova'da çok güzel bir ilçe kütüphanesi açtık. Okuryazar oranları çok yüksek, üniversite sınavlarında dereceye giren bir ilde yaşıyoruz.”

 

..”Merkezde güzel bir halk kütüphanesine ihtiyacımız var. Ama maalesef yine yerimiz yok. Şu anki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binası depremde büyük hasar görmüş binalardan birisidir. Sokak olarak da kütüphanenin tam karşısında ganyan bayisi var."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

İl Kültür ve Turizm Müdür Şeref Tali, Yalova'nın daha modern kütüphane ve daha modern konferans salonlarına ihtiyacının olduğunu belirtti. Yalova'da sanat için fiziki mekanların yetersiz olduğunu söyleyen Tali, "Gerek tiyatro salonları, gerekse kültür ve sanat faaliyetlerini yapacak uygun fiziki mekanlar yok. Talep var maalesef fiziki mekanımız yok" dedi.

'Daha modern  yapıları hak ediyoruz'..

"Geçtiğimiz aylarda Devlet Tiyatroları’nı Yalova'ya çağırmıştık. Tiyatro sergileyecek sahnelerimiz olmadığı için turneyi iptal ettik. Bir tek RDKM var. Orayı da herkes talep ediyor. Bize de sıra gelmiyor. Devlet Tiyatrosu’nun da belli bir zaman dilimi var" diyen Müdür Tali, "Yalova'da toplumdan gelen bir talep var. Bu talepleri karşılamak zorundayız. Altınova'da çok güzel bir ilçe kütüphanesi açtık. Okuryazar oranları çok yüksek, üniversite sınavlarında dereceye giren bir ilde yaşıyoruz. Merkezde güzel bir halk kütüphanesine ihtiyacımız var. Ama maalesef yine yerimiz yok. Şu anki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binası depremde büyük hasar görmüş binalardan birisidir. Sokak olarak da kütüphanenin tam karşısında ganyan bayii var. Bakanın talimatları ile kütüphaneleri geç vakitlere kadar açık tutuyoruz. Burası o konuda öğrenci kesimi için çok uygun bir sokak değildir. Kütüphanelerimiz, daha açık, daha şeffaf ve daha hoş, havadar ve bahçeli bir ortamda olmalıdır. Yalova'ya böyle bir yeri kim tahsis ederse, büyük hizmet etmiş olacak. Makam ve mevkiler halka hizmet için vardır. İnsan ölür, eseri kalır. Bu konuda ihtiyaç vardır. Yalova daha modern bir kütüphaneyi hak ediyor" diye konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı