Yukarı Çık
 
ŞOK KARAR!
5 Temmuz 2018 Perşembe 16:52:31
547 kez okundu.

BAŞKAN VE YARDIMCILARI DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

 

 

CHP Yalova İl Yönetim Kurulu, parti binasında yapılan grup toplantılarına katılmadığı gerekçesi  ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve CHP'li Belediye Meclis Üyesi Adil Ürekli'yi parti disiplin kuruluna  sevk  etti..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yardımcısı Halit Güleç, CHP'li Meclis Üyesi Adil Ürekli, parti binasında yapılan meclis toplantılarına katılmadıkları için disiplin kuruluna sevk edildiler. Yalova Belediye Meclisi CHP Grubu, son 2,5 yıldır meclis toplantılarını parti binasında yapıyordu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve CHP Yalova Belediye Meclisi Üyesi Adil Ürekli, partideki toplantılara katılmadı. CHP Grubu ise imarla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıları belediyede yapmayı sürdürdü. Başkan Salman, Güleç ve Ürekli, belediyedeki imar konularının görüşüldüğü bu toplantılara katıldılar.

MKYK'ya sevk edilmesi bekleniyor..

Ancak CHP Teşkilatı, bunu yeterli bulmayarak, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve CHP Belediye Meclisi Üyesi Adil Ürekli’yi, CHP İl Disiplin Kurulu’na sevk etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, belediye bürokratlarının bilgi vermesi için partiye gitmesinin uygun olmadığını ve imar konularının görüşüldüğü belediyedeki toplantılara katıldığını söyledi. CHP Yalova İl Teşkilatı İl Disiplin Kurulu'nda alınacak olan karar sonrası Salman, Güleç ve Ürekli hakkında alınan bu kararın MKYK’ya sevk edilmesi bekleniyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı