Yukarı Çık
 
Son başvuru tarihi 29 Haziran
13 Haziran 2018 Çarşamba 16:07:17
356 kez okundu.

 

 

  • 2018 yılı Yurt İçi Sertifikalı Fidan/Fide ve Standart Fidan kullanım desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler için başvurular 29 Haziran’da sona eriyor. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Yalovalı çiftçilerin söz konusu desteklemelerden yararlanmaları için başvurularını belirtilen tarihe kadar yapmalarını istedi.

 

 

Ebru HASBULAT

 

2018 yılı yurt içi sertifikalı fidan/fide ve standart fidan kullanan (bahçe tesisi) çiftçilere dekar başına 100-400 TL/da destekleme ödemesi yapılacak. Yurt içi sertifikalı fidan/fide ve standart fidan kullanım desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin 29.06.2018 tarihi mesai bitimine kadar kayıtlı oldukları il/ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

İSTENECEK BELGELER..

2018 üretim sezonunda ÇKS’ye kayıtlı olmak,

Fidan satış faturası, gerekli durumda bitki muayene raporu,

Fidan/fide/Antep fıstığı üretim materyali sertifika fotokopisi,

Fatura düzenleyen kişiye ait fidan/fide üretici belgesi veya doku kültürü ile tohumluk üretici belgesi veya tohumluk bayi belgesi sureti.

2018 yılı yurt içi sertifikalı tohum kullanan çiftçilere ise dekar başına 4-80 TL/da destekleme ödemesi yapılacak. Yurt içi sertifikalı tohum kullanım desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin de yine 29.06.2018 tarihi mesai bitimine kadar kayıtlı oldukları il/ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Desteklenecek alanda; 2018 üretim sezonunda ÇKS’ye kayıtlı olmak, tohumluk satış faturası ve sertifika fotokopisi isteniyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Yalovalı çiftçilerin söz konusu desteklemelerden yararlanmaları için başvurularını belirtilen tarihe kadar yapmalarını istedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı