Yukarı Çık
 
GURURLA 179 YIL!
13 Haziran 2018 Çarşamba 16:05:46
356 kez okundu.

 

 

 

 

 

 

 

İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz:

'JANDARMA; TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN TEMİNATIDIR'

 

 

  • Jandarma Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü sebebiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda bir kutlama programı düzenlendi..

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Jandarma Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü Yalova'da düzenlenen törenle kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik'in yanı sıra çok sayıda protokol üyeleri de katılım sağladı.

'Ulusumuzun takdirini kazanmıştır'..
Tören, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Yalova Milletvekillerinin mesajlarının okunmasının ardından günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmayı Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz yaptı. Gemalmaz, konuşmasında, "Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ayrılmaz bir parçası olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 179. yıldönümünü gururla kutlamanın onur mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Başarılarla dolu 179 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bu güne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması milletimizin huzur ve güvenliğiyle kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır" dedi.

'Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır'..

Jandarmanın günlük yaşamın her noktasında olduğunu söyleyen Gemalmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bu teveccühünün bilinicinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak perçinlemek ve daha da güçlendirmek kararlılığındayız. Türk Milleti'nin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında ülkemizin her noktasında, gece, gündüz, soğuk, sıcak, yağmur, çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir. Jandarma üstün vazife anlayışı sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatıdır."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı