Yukarı Çık
 
‘EN GÜVENİLİR KURULUŞ; KIZILAY’
12 Haziran 2018 Salı 16:51:50
282 kez okundu.

 

 

 

  • Yaklaşık 150 yıldır ihtiyaç sahiplerinin sesi olan Türk Kızılayı, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin kampanyalarını sürdürüyor. Türk Kızılayı Yalova Şubesi Başkanı Ömer Fitoz, yardımlar sayesinde önemli projeler yaptıklarını söyledi..

 

..”Mağdurlar dünyanın neresinde olursa olsun yardım yapıyoruz. Bu yardımlar da hayırsever vatandaşlarımız tarafından toplanıyor. Özellikle Ramazan aylarında yardım kampanyamız 2 katına çıkıyor.”

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Türk Kızılayı Yalova Şubesi Başkanı Ömer Fitoz, Kızılay’ın öneminden bahsetti. Yaklaşık 150 yıldır yardım yaptıklarını söyleyen Fitoz, “Vatandaşı yardıma davet ediyoruz. Türkiye'nin çok köklü bir yardım kuruluşudur Kızılay. Yaklaşık 150 senedir bu yardımlar yapılıyor. Irk, din, dil ayrımı yapmadan herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Mağdurlar dünyanın neresinde olursa olsun yardım yapıyoruz. Bu yardımlar da hayırsever vatandaşlarımız tarafından toplanıyor. Özellikle Ramazan aylarında yardım kampanyamız 2 katına çıkıyor” dedi.

‘Yardımların hak sahiplerine ulaşması gerek’..

Son zamanlarda Suriye ve bölgesinde önemli kampanyalar yaptıklarını dile getiren Fitoz, “Bize emanet edilen bu yardımlar mutlaka hak sahiplerine ulaştırılması gerek. Son zamanlarda Suriye bölgesiyle ilgili önemli kampanyalarımız var. Orasıyla ilgili elimizden geleni her şekilde yapmaya çalışıyoruz. Erzak, giyim, çocuk mamaları gibi ürünleri ulaştırmaya çalışıyoruz. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışma çerçevesinde okullardaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

‘Ramazan bitmeden yardımınızı yapın’..

Ramazan ayı bitmeden yardım yapmak isteyenleri Kızılay Şubesi’ne beklediklerini söyleyen Fitoz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu Ramazan ayında 11 farklı üründen hazırlanan ve bedeli 75 TL olan gıda kolileriyle, zekat ve fitreyle Ramazan ayında yaptığınız yardımları Kızılay’a verin. Böylece yardımsever olm anın mutluluğunu Kızılay hilalinin altında yaşayalım. Ülkemizin çok önemli bir yardım kuruluşu olan Türk Kızılayı’na maddi ve manevi desteğinizle katkı sağlayalım.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı