Yukarı Çık
 
'İNCE'NİN ADAY OLMASI BİLE ZÜLDÜR'
12 Haziran 2018 Salı 11:58:15
377 kez okundu.

MHP Bölge İstişare Toplantısı yapıldı..

 

 

  • Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale ve Kütahya İl Teşkilatları'nın katıldığı, MHP Bölge İstişare Toplantısı Bursa'da yapıldı.

 

 

 

  • ..”İnce’nin sözde Kürt sorununda hiçbir kırmızıçizgisi yokmuş. Önce vatan değil, önce adaletmiş. Kırmızıçizgisi olmayan bir gafilin Cumhurbaşkanı adayı olması bile züldür. Ama aynı gafil, terörle mücadelede adından takdirle bahsettiren şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökeceğim diyor. Nasılsa söküp takmaya alışmış.”

 

 

 

  • ..”Önce vatan değil, önce adaletmiş. Kırmızı çizgisi olmayan bir gafilin Cumhurbaşkanı adayı olması bile züldür.”

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale ve Kütahya İl Teşkilatları'nın katıldığı, MHP Bölge İstişare Toplantısı yapıldı. Toplantıya, Yalova İl Teşkilatı da katılım sağladı. Burada bir konuşma yapan MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, "Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale, Kütahya il teşkilatlarımızın, bu illerimizde demokrasi mücadelesi veren milletvekili adaylarımızın katılımlarıyla düzenlediğimiz Bursa Merkezli Bölge İstişare Toplantımızın partimize, milletimize, ülkemize ve geleceğimize hayırlı olmasını içtenlikle temenni ediyorum" dedi.

'Komplolara karşı ittifakla hareket ediyoruz'..

Cumhur ittifakına da değinen Bahçeli, "Mart ayı içinde, TBMM’de yapmış olduğumuz düzenlemeyle ittifak meşru ve kanuni bir zemine kavuşmuştur. Yeni hükümet sistemiyle birlikte ittifak oluşturmanın, ittifakla hareketin zarureti ortaya çıkmıştır. Cumhur İttifakı yasal bir arka plana dayanmaktadır. Cumhur İttifakı, 7 Ağustos Yenikapı ruhundan ilham ve duruşunu almaktadır. Cumhur İttifakı bizzat cumhurun ta kendisidir, Cumhuriyet’in kader çizgisidir. Zalimlere karşı ittifak diyoruz. Teröristlere karşı ittifak diyoruz. Hainlere karşı ittifak diyoruz. Küresel saldırı ve komplolara karşı ittifakla hareket ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

'Aday olması bile züldür'..

Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı Adayı olmasının zül olduğunu belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kim ki, Cumhur İttifakı’nı dinamitlemeye kalkışırsa, kim ki Cumhur İttifakı’na vade biçip çürütmeye çalışırsa, biliniz ki, Türkiye’nin mahvına hizmet eden saat ayarlı alçaktır. Cumhur İttifakı, millidir, yerlidir, cesurdur, dik duruşludur, sabırdır, akıldır, sorumluluktur. Bu kavramlara yabancılık çekenler ne ittifakı ne de cumhuru bilirler. Türkiye’nin prangalarını sökecek kuvvet, engelleri birer birer yıkacak kudret cumhurun müttefiklik anlayışıdır. Malum çevre ve şahıslar, ihanete kafa yormazlar, ittifakla uğraşırlar. Ağır güvenlik ve beka sorunlarını mesele yapmazlar, cumhurun kararına leke sürmeye kalkarlar. Bunlar ki, “Sayın Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur” diyen ekonomik teröristlere, onların siyaset, akademi, sivil toplum kuruluşlarına yuvalanmış işbirlikçilerine ses çıkarmazlar. Bir kez daha diyorum ki, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu kervana, ne yazık ki, CHP’nin adayı İnce’de eklenmiştir. İnce’nin sözde Kürt sorununda hiçbir kırmızı çizgisi yokmuş. Önce vatan değil, önce adaletmiş. Kırmızı çizgisi olmayan bir gafilin Cumhurbaşkanı adayı olması bile züldür. Ama aynı gafil, terörle mücadelede adından takdirle bahsettiren şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökeceğim diyor. Nasılsa söküp takmaya alışmış. Kalbinde ve kafasında vatan mefhumu sönmüş esef ve endişe verici bu şahsın Cumhurbaşkanı olacağım iddiası da tam bir deli saçması, fecaat boyutta bir akıl tutulmasıdır. İnceden inceye gerçek niyet ve fikriyatını deşifre eden CHP’linin işi bitmiş, pusulası şaşmış, dümeni kırılmıştır."

'Millet çaresiz değildir'..

"PKK’ya umut veren birisinin Cumhurbaşkanı olması mümkün değildir" diyen Bahçeli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "FETÖ’ye tek kelime laf etmeyen birisinin Cumhurbaşkanı olması ham hayaldir. Daha vahimi, İP’in adayı, tıpkı CHP’nin adayı gibi, PKK’lı Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyor, sözde Kürt sorunu çerçevesinde İRA modeli öneriyor. Türkiye sahipsiz değildir. Millet çaresiz değildir. Devlet yetim değildir. Vatan kimsesiz değildir. Bayrak umutsuz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi tüm heybet, tüm haşmet, tüm haysiyetiyle buradadır, kutlu mücadelede yeminlidir. 2017’nin en mühim gelişmesi hükümet sisteminde yapılan tarihi nitelikli değişim ve değişikliktir. Türk milleti 16 Nisan halk oylamasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni oylamış, onaylamıştır. 24 Haziran ise yeni hükümet sisteminin istikrarlı bir şekilde gelişmesi, siyasal ve yönetim sistemine yerleşmesi için önemli bir dönemeçtir. Sistemin kurum ve kurallarıyla işlerlik ve işlevsellik kazanması önümüzdeki en temel meseledir. Türkiye’nin mutabakata, milli beka ve hassasiyetlere dayanan bir hükümet sistemine ihtiyacı olduğunu en küçük siyasi çıkar ummaksın ifade ve itiraf etmiştik. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bina edilmesini tavizsiz şekilde destekledik."

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı