Yukarı Çık
 
MHP İl Teşkilatı, iftar yemeğinde buluştu..
10 Haziran 2018 Pazar 16:41:28
352 kez okundu.

 

 

MHP 1. sıra milletvekili adayı Hasan Topçular:

'YALOVA İÇİN CANIMI FEDA EDERİM!'

 

.."Görev süremiz boyunca kimi zaman eleştirildik, bazen yol arkadaşlarımızla ters düştüğümüz de oldu. Kimi zaman en uygun kararları almam da gerekti. Bu akşam bu salonda görüyorum ki, dün miting yapanlardan daha kalabalık bir topluluk burada."

 

.."Allah'ın izniyle milletvekili seçildiğim gün, Yalovalıların 7/24 ulaşabildiği bir vekil olacağım. Seçim broşürlerimizde Yalova ile ilgili tespitlerimiz, eksiklerimiz yazıyor. Hepsini yapamayabilirim ama o yolda Yalova için canımı feda ederim. Broşürlere ne yazdıysak satır satır takipçisi olacağız."

 

.."Yalova'nın vekilleri ne yazık ki meclis kürsüsünden bunları dile getirmeye cesaret edememişlerdir. Yalova Üniversitesi kurulduğu günden bu yana yok hükmündedir. Emsal üniversitelerin öğrenci sayısı bir hayli artmıştır. Yalova Üniversitesi öğrenci yetiştirmek yerine, FETÖ'nün kuruluş yeri olmuştur."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı tarafından Sporium Tesisleri'nde iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine, Kamu- Sen İl Başkanı Mustafa Deviren, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, YTSO Başkanı Tahsin Becan, MHP ilçe başkanları ve yöneticileri ile yaklaşık bin kişi katıldı. MHP İl Başkanı Mehmet Necati Vural, açılış konuşmasını yaptı ve kısaca şunları söyledi: "Partimiz adına 24 Haziran'da vekil veya vekiller çıkarmak istiyoruz. Uzun zamandır sahadayız. Yalova'nın tüm köylerini, beldelerini, ilçelerini, merkezini, pazar yerlerini, kamu kurum ve kuruluşlarını gezdik ve sıkılmadık el bırakmadık. Geriye kalan günlerde de Yalova'yı baştan-sona tekrar dolaşacağız. Yalova'ya MHP teşkilatı olarak vekil ya da vekiller kazandıracağız. Meclis’te ve Ankara'da Yalova'nın sesi-nefesi olacağız."

'Cevabı millet sandıkta verecek'..

MHP’nin 3. sıra milletvekili adayı Mete Örnek, "Demokrasi ve Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerden birini yaşayacağız. Mücadelemiz güçlü bir MHP, güçlü bir Türkiye ve güçlü bir TBMM içindir. Hainlere karşı en güzel cevabı bu millet sandıkta verecektir. MHP olarak bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli tarafından seçim beyannamemiz halkın önüne sunulmuştur. Hizmet etmek kararlılık ve bilgi ister. Davamız ve geleceğimize sahip çıkalım" dedi.

'Saygı göstermeliyiz'..

2. sıra milletvekili adayı Ali Oğuz Berberoğlu ise, "Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli, uzun zamandır uyku orucundadır. Kurulan tüm oyunlara planlar yapmaktadır. Liderimizin aldığı kararlara saygı göstermek tüm ülkücülerin görevidir. Ülkücülüğün temel prensiplerinin başında birlikte hareket etmek şuuru geliyor. Ülkücü hareketin çelikten idaresini yeniden inşa eden yegane şey, teşkilat güçlenmesidir" sözlerine yer verdi.

'Yalova için canımı feda ederim'..

1. sıra milletvekili adayı Hasan Topçular, şunları söyledi: "Görevi süremiz boyunca kimi zaman eleştirildik, yol arkadaşlarımızla ters düştüğümüz de oldu. Kimi zaman en uygun kararları almam gerekti. Bu akşam bu salonda görüyorum ki, dün miting yapanlardan daha kalabalık bir topluluk burada. Allah hepinizden razı olsun. 22 yıl çok zor bir süreçti. Eşim yanımda, hakkını helal etmezse yatacak yerimiz yok. Bir gün eve gittiğimde, 'niye geç geldin?' diye bir şey duymadım. Kolay değil. Kimileri Cumartesi-Pazar'ından taviz vermezken, biz ‘dava ve ülkücülük’ dedik. Randevusuz ulaşılan bir İl Başkanı olduk. Allah'ın izniyle milletvekili seçildiğim gün, Yalovalıların 7/24 ulaşabildiği bir vekil olacağım. Seçim broşürlerimizde Yalova ile ilgili tespitlerimiz, eksiklerimiz yazıyor. Hepsini yapamayabilirim ama o yolda da ölürüm. Yalova için canımı feda ederim. Broşürlere ne yazdıysak satır satır takipçisi olacağız. Bugüne kadar hiç gömlek değiştirmedik ve söylediklerimizin hep arkasında olduk. Yalova'da potansiyel olmasına rağmen bugüne kadar milletvekili çıkarma şansına sahip olmadık. Bu seçimde Allah'ın izniyle sel olup barajları aşacağız. Arayış içerisinde olan Yalovalı seçmenin sandığa yansıttığı iradeyi Allah'ın izniyle herkes görecek. Meclise gönderdiğiniz Hasan Topçular'la Yalova tarih yazacak.”

'Yalova'nın bu hale gelmesinin sebebi, bugüne kadar seçilen milletvekilleridir'..

Mecliste Yalova'nın iyi temsil edilmediğini söyleyen Topçular, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Yalova il olduğundan beri Yaşar Okuyan'dan sonra meclise vekil gönderememiştir. Ne yazık ki, mecliste Yalova temsil edilmemiştir. Yalova'nın 3 önemli meselesi vardır. Yalova'nın vekilleri ne yazık ki, meclis kürsüsünden bunları dile getirmeye cesaret edememişlerdir. Yalova Üniversitesi kurulduğu günden bu yana yok hükmündedir. Emsal üniversitelerin öğrenci sayısı bir hayli artmıştır. Yalova Üniversitesi öğrenci yetiştirmek yerine, FETÖ'nün kuruluş yeri olmuştur. Bu da milletvekillerinin suçudur. Yalova Üniversitesi Türkiye'de tercih edilen üniversite olmalıydı. Sanayi dediler, bir türlü OSB’si olan il olamadık. Gelen her şeyi elimizin tersiyle ittik. İstemezükçü olduk. Turizmde de ne olduğumuz belli değil, bir adım ileri gidilmedi. Ne yazık ki Yalova hak ettiği payları alamamıştır. Hasan Topçular, meclise gönderdiğiniz milletvekillerinin yapamadığının tamamını yapacak.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı