Yukarı Çık
 
 Yalova Bahçeşehir Koleji, 8. ve 12. sınıf mezunlarını muhteşem törenle uğurladı
10 Haziran 2018 Pazar 16:24:12
318 kez okundu.

 

 

 

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

 

Yalova Bahçeşehir Koleji 8. sınıf mezuniyet töreni, 6 Haziran 2018 Çarşamba akşamı, 12. sınıf mezuniyet töreni ise 7 Haziran 2018 Perşembe akşamı görkemli programlarla gerçekleşti.

Yalova Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar’ın ev sahipliğini yaptığı 2017-2018 8. sınıf ve 12. sınıf mezuniyet törenlerine; veliler ve protokolün yanı sıra, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Cumhuriyet Savcısı Fikret Günay, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Dr. Osman Ulukaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Altay Üst, Yalova Üniversitesi ÇEKO Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Oktay,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal, İl Milli Eğitim ARGE Sorumlusu Mehmet Kalkan, 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Müdürü Adnan Akalın katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yalova Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar, kürsüye davet edildi. Mesut Acar, Türkiye ve dünya çapında elde etmiş oldukları akademik, sportif ve sanatsal alandaki başarılardan söz etti. 2008 yılından bu yana TEOG sınavlarında 55 Türkiye birinciliği elde ettiklerini anlatan Mesut Acar, 2017- 2018 LKS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla yeni Türkiye birinciliğini müjdeleyeceklerini belirterek, bu gururlu tabloyu velilerine bir kez daha hatırlattı.

Bu başarıların hiç birinin tesadüf olmadığını, sistemli şekilde çalışmanın ürünü olduğunu belirten Mesut Acar, Yalova'da eğitimde rakipsiz olduklarını vurguladı. Daha sonra öğrencilerine seslenen Mesut Acar, Yalova Bahçeşehirli olmanın ayrıcalığını ve gururunu ömür boyu taşıyacaklarını belirterek, “Yolunuz açık olsun” dedi.

Program, 8. sınıf ve 12. sınıf mezunlarının Yalova Bahçeşehir Koleji tarafından hazırlanan plaket ve diplomalarını almalarıyla devam etti. Öğrencilerin okul yaş kütüğüne brove çakmaları ve bayrak-flama töreni ile devam eden programda, öğrencilerini başarıyla mezun eden öğretmenlerin yaşadıkları gurur, onlardan ayrılmanın vermiş olduğu hüzünle birleşti.

Öğrencilerin kep atmalarıyla heyecanın yükseldiği gece, atılan havai fişekler ve konfetilerle bir anda renkli dakikalara sahne oldu. Mezuniyet pastasını heyecan içinde kesen Yalova Bahçeşehirli gençler, ailelerine duygu dolu anlar yaşattılar ve Bahçeşehirli olmanın verdiği gururu ömür boyu taşıyacaklarını belirttiler.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı