Yukarı Çık
 
 ‘Önemli olan gönüllere dokunmaktır’
10 Haziran 2018 Pazar 16:20:52
460 kez okundu.

 

  • Yalova Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, Gençlik Merkezleri’nin gençlerin gönüllerine dokunma noktasında büyük bir sorumluluk üstlendiğini söyledi.

 

  • Kahveci, “Gençlik Merkezimiz bünyesinde; 1 Ocak 2018 tarihinden bugüne kadar 51 bin 919 gencimize ulaştık” dedi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, Gençlik Merkezleri’nin gençlere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sunmanın yanında, gençleri kötü alışkanlıklardan da uzak tuttuğunu söyledi. Milli ve manevi değerlerimiz çizgisinde yetişen gençlere ülkemizin ihtiyaç duyduğunu ifade eden Kahveci, HABERCİ’ye özel açıklamalarda bulundu.

‘En mutlu biz oluruz’..

Yaz kursları ile öğrencilere doğrudan ulaştıklarını kaydeden Kahveci, “Yalova Gençlik Merkezi olarak yıl boyunca atölye çalışmaları ile kurslar açıyoruz. Yaz ve kış olmak üzere kurslarımız devam ediyor. Şu an öğrencilerimiz tatil sürecine girdikleri için yaz kurslarımızı Temmuz ayı itibariyle başlatmayı planlıyoruz. Yaz programlarımızda gençlerin; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri ile onları geliştirici toplamda 24 kategoride yaz kurslarımız oluyor. Velilerimize yönelik faaliyetlerimiz ile de bilinçlendirme seminerleri veriyoruz. ‘Benim çocuğum asla yapmaz’ projesi ile köylerden başlayarak, ebeveynlere uyuşturucu ile mücadele kapsamında eğitimler verdik. Gençlik Merkezlerimize bütün atölyelerimizi doldurtmak üzere gençlerimizi bekliyoruz. Ne kadar çok genç gelirse; en mutlu biz oluruz. Kendimizi gençlere adıyoruz. Gençlerimiz gelsinler, niteliklerine uygun hangi alanlar varsa kayıtlarını yaptırsınlar” dedi.

‘Etkinliklerle kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar’..

Gençlere yönelik faaliyetleri anlatan Kahveci, “Gençlerin iyilik ağacı isimli bir projemiz var. Çeşitli yerlere gidip oradaki insanların gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Bu projemize 29 yaşına kadar her genç katılabilir. Genel olarak 12- 29 yaş arasında gençlere hitap ediyoruz. Ancak bu yıl açmayı planladığımız Kur’an kurslarımızda bir istisna yaparak, 7-12 yaş arasındaki çocuklarımızı alacağız. Gençlik kamplarımız var. 10 farklı ilde, kız ve erkek olmak üzere, gençlerimiz 1 hafta kampa gidiyorlar. Kamplara katılmak isteyen gençlerimiz merkezimizi ziyaret edebilir ya da internet sitemizden başvuruları takip edebilir. Gençlerimiz, birbirinden farklı etkinliklerle kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar” ifadelerini kullandı.

‘51 bin 919 gencimizi ulaştık’..

Gençlerden olumlu dönüşler aldıklarını ifade eden Kahveci, “Geçtiğimiz yaz çiçekçilik kampı yapmıştık. Çok verimli bir kamp oldu ve oraya katılan gençlerimizle de dostluğumuz hala devam ediyor. Tavşanlı’da kampa katılan gençlerimizden bir talep geldi. Tavşanlı’da bir eğitici faaliyet olsun istediler. Oradaki bağlantılarımız ile kontak kurduk. Şu an Tavşanlı’da 30 gence Arapça eğitimi verildi. Proje yapmak önemli değil, önemli olan gönüllere dokunmaktır. Yalova Gençlik Merkezi olarak projelerimizi titizlik ile yaptığımız için Bakanlığımız projeleri ilk bize gönderiyor. Gençlik Merkezimiz bünyesinde; 1 Ocak 2018 tarihinden bugüne kadar 51 bin 919 gencimize ulaştık. Yalova nüfusunun yarısına bir kere de olsa dokunmuş olduk” diye konuştu.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı