Yukarı Çık
 
'YALOVA'NIN EN GÜZEL YERLERİNDEN BİRİ OLACAK!'
17 Mayıs 2018 Perşembe 15:20:08
775 kez okundu.

..VE SELLİMANDIRA DERESİNİN ISLAH ÇALIŞMALARI BAŞLADI..

 

VERİLEN SÖZLER TUTULDU

 

 

 

  • Samanlı köyü Muhtarı Çetin Pehlivan, Sellimandıra Deresi ıslah çalışmaları hakkında HABERCİ aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirdi. Pehlivan, yaptığı açıklamada, köylünün uzun zamandır bu düzenlemeyi beklediğini söyledi. Mağduriyetlerin artık ortadan kalkacağını söyleyen Pehlivan, ıslah çalışması bittikten sonra güzergahın Yalova'nın en güzel yerlerinden biri olacağını belirtti.

 

.."İnşallah en kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak. Köylünün memnuniyeti çok fazla. 330 gün gibi bir sürede bitirilmesi planlanıyor. Proje tamamlandıktan sonra burası Yalova'nın en güzel yerlerinden biri olacak."

 

.."İmar durumunda uzun zamandır sıkıntı vardı. Ölçümler tamamlandı. Kazı ve hafriyat çalışmaları Samanlı sınırından itibaren başladı. Derenin bazı yerlerinde 15 metre kadar iç taraflara girildi. Çalışmalar, Samanlı sınırından; yani Çavuşoğlu Petrol'ün bulunduğu yerden tam anlamıyla başlamış oldu."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yıllardan beri beklenen Sellimandıra Deresi ıslah çalışması sonunda başladı.  Projelendirme ve ihale sürecinin uzamasından dolayı yılan hikayesine dönen ıslah çalışması, Samanlı sınırında başladı. Sellimandıra Deresi ıslahı ile ilgili DSİ yetkilileri, şu bilgileri verdi: "Islah çalışması ile ilgili yapılan ihale sonuçlandı. İhaleyi, Ünal Çalışkan+Amir Teh. Tap. İş Ortaklığı kazandı. İhalenin bedeli ise 7 milyon 164 bin 945 TL. Islah çalışmasının 400 günde tamamlanması hedefleniyor. Yer teslimi yapıldı. DSİ, sadece kendi bölgesi içinde kalan kısımda ıslah çalışması yapacak."

'Yalova'nın en güzel yerlerinden biri olacak'..

Samanlı köyü Muhtarı Çetin Pehlivan ise, yıllardan beri bu ıslah çalışmasını beklediklerini söyledi. Pehlivan, şu şekilde konuştu: "Yıllardan beri beklediğimiz dere ıslahı çalışmaları Allah'ın izniyle başladı. Burada birçok vatandaşımız, arsası olanlar ve yeni yatırımlar planlayanlar mağdur oldu. Bu derenin ıslahında uzun uğraşlar veren siyasetçilere, AK Parti İl Başkanı'na, Milletvekili Fikri Demirel'e, yayınlarıyla sürekli destek veren HABERCİ gazetemize, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda mağduriyetler ortadan kalkmış olacak. Köylünün memnuniyeti çok fazla. 330 gibi bir sürede bitirilmesi planlanıyor. Çalışmalar bittikten sonra burası Yalova'nın en güzel yerlerinden biri olacak. Işıklandırma gibi çalışmalar, yaya yolları da olacak."

'5 kilometrelik kısım yapılacak'..

Islah çalışması hakkında da bilgi veren Pehlivan, "İmar durumunda uzun zamandır sıkıntı vardı. Ölçümler tamamlandı. Kazı çalışmaları Samanlı sınırından itibaren başladı. 15 metre kadar derenin bazı yerlerinde iç taraflara girme olayları falan oldu. Samanlı sınırından; yani Çavuşoğlu Petrol'ün bulunduğu yerden çalışmalar tam anlamıyla başlamış oldu. Dere yatağının şu anda 22 metre olduğu söyleniyor. 7 metre de derenin içinde beton olacağı belirtiliyor. Bu çalışma Kadıköy Baraj Hattı'na kadar devam edecek. 5 kilometreye yakın bir mesafe var. Derenin denize döküldüğü yerden, derenin genişletilme çalışması yapılmış. Ama taş duvarlar daha başlamamış, onun da bir an önce tamamlanması bekleniyor" ifadelerine yer verdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı