Yukarı Çık
 
BUNLAR NASIL SÖZLER; OLDU MU HOCAM!
17 Mayıs 2018 Perşembe 15:19:02
449 kez okundu.

 

 

Rektör, logonun değişmeyeceğini bu sözlerle ifade etti:

‘SİZ YÜRÜYEN KÖŞKÜ NİYE KALDIRDINIZ; BEN ŞİMDİ BUNU NE DİYE KALDIRAYIM!’

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci:

'ÖYLE UYGUN GÖRÜLMÜŞ; GÜNDEMİMİZDE YOK!'

 

  • Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, üniversite logosu ile ilgili net konuştu. Logonun değişmeyeceğini söyleyen Cebeci, "Sonuçta semboldür; konulmuş. Öyle uygun görülmüş. Neye ihtiyaç var, neyi koyacağız ki? Yürüyen Köşk kaldırılmış bu koyulmuş. O dönem tartışmaya açık bir konuydu. Niye Yürüyen Köşk'ü kaldırdınız kardeşim? Şimdi de ben bunu niye kaldırayım?" dedi.

 

..”Logoyu FETÖ ile bağdaştırmamak gerek. FETÖ konusuna girersek, çok şeyi değiştirmemiz lazım. Ona bakarsanız Niyazi Eruslu'nun yaptığı binaları da yıkmam lazım.”

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Üniversitesi’nin kuruluşundaki logosu anlamsız şekilde değiştirilmiş, şehrin kendine has renkleri olan yeşil ile kırmızının yanı sıra logodaki Yürüyen Köşk de kaldırılmıştı. Dönemin Rektörü ve üniversite üst yönetimi, ucube bir logoyu, ne rengi ne simgesi ile Yalova’yı asla çağrıştırmayan bir logoyu kabul etmiş ve Yalova kamuoyu buna ciddi tepki göstermişti.

Yalova Üniversitesi logosunun değiştirilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi tarafından binlerce imza toplanmış, AK Parti ve CHP'li partililerin de logo ile ilgili değişmesi yönünde açıklamaları olmuş; Yalova genelinde partiler üstü bir görüş birliği ile Yürüyen Köşk’ün yeniden üniversite logosuna konulması düşüncesi benimsenmişti.

İşte yeni Rektör’ün açıklamaları..

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, logo ile ilgili net konuştu. Cebeci, düzenlediği basın toplantısında böyle bir şeye gerek olmadığını söyledi. Gazetecilerin logonun değişip değişmeyeceği yönündeki soruları cevaplayan Rektör Cebeci, "Üniversitenin logosu tartışmalı bir konu. Ona hiç girmek istemiyorum. Yapmışlar-etmişler. Öylece dursun. Şu an için gündemimizde logo değişimi yoktur. Bir ihtiyaç da yok. Sonuçta semboldür; konulmuş. Öyle uygun görülmüş. Neye ihtiyaç var, neyi koyacağız ki? Yürüyen Köşk kaldırılmış bu koyulmuş. O dönem tartışmaya açık bir konuydu. Niye Yürüyen Köşk'ü kaldırdınız kardeşim? Şimdi de ben bunu niye kaldırayım? Gelenekselleştirmek lazım bazı şeyleri. Logoyu FETÖ ile bağdaştırmamak gerek. FETÖ konusuna girersek, çok şeyi değiştirmemiz lazım. Ona bakarsanız Niyazi Eruslu'nun yaptığı binaları da yıkmam lazım o zaman. O konuyu kapattık; süngeri çektik. Önümüze bakıyoruz" diye konuştu.

Alkan, taslak bile hazırlatmıştı..

Prof. Dr. Suat Cebeci'den önce vekaleten görevi yürüten Prof. Dr. Gülen Alkan ise, Yalova kamuoyunun düşüncelerini dikkate alarak, Yalova Üniversitesi'nin logosunu değiştireceğini söylemişti. Hatta Prof. Dr. Gülen Alkan, sosyal medya üzerinden birkaç logo çalışmasını da kamuoyu ile paylaşmıştı. Asaleten atanmayı bekleyen Alkan, logoyu değiştiremeden Yalova'daki görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Yalova Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci'nin yaptığı son açıklama ise partililer ve Yalovalılar başta olmak üzere STK'ları harekete geçirdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı