Yukarı Çık
 
‘Birlik ve beraberlik içerisinde yola devam’
17 Mayıs 2018 Perşembe 13:15:03
295 kez okundu.

Murat Arslanhan güven tazeledi, tekrardan başkan seçildi

 

 

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Kurulu, Yalova Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Murat Arslanhan’ın yeniden Federasyon Başkanı seçildiği kongrede, ilimizden Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, Federasyon Genel Sekreterliği, Hasan Bolat isea konfederasyon yönetim kurulu üyesi oldu..

 

Ebru HASBULAT

 

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu çatısı altında bulunan ve merkezi Yalova’da bulunan Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Kurulu, Yalova Belediye Meclisi Salonu’nda yapıldı. Türkiye’nin birçok yerinden delegelerin katılımıyla gerçekleşen genel kurul, spastik engelli Abdulsamet Canoğlu’nun okuduğu İstiklal Marşı ile başladı. Divan başkanlığını Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyon Başkanı Cemal Merdan’ın yaptığı genel kurula; Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye Görme Engelliler Federasyon Başkanı Haldun Kırkık, Konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Musa Şahin, engelliler ve aileleri katıldı. Genel kurulda delegelerin oylarıyla Murat Arslanhan yeniden Federasyon Başkanı seçildi. İlimizden Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, Federasyon Genel Sekreterliği görevine getirilirken Hasan Bolat’ta konfederasyon yönetim kurulu üyesi oldu. Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Murat Arslanhan-Başkan (Yalova), Berrin Gürleyen-Başkan Yardımcısı (Sinop), Lale Dondurmacı-Genel Sekreter (Yalova), Mustafa Danacı-Sayman (Kocaeli), Nesrin Akbeyik-Yön. Kur. Üyesi (Denizli), Saffet Gülsün-Yön. Kur. Üyesi (Bergama), Nuray Bayraktar-Yön. Kur. Üyesi (Akhisar).  

Genel kurula katılan delegelere ve misafirlere teşekkür eden Murat Arslanhan, şunları dile getirdi: “Spastik engelliler Federasyonu olarak yıllardır yaptığımız mücadeleyi, önümüzdeki süreçte bilgi ve tecrübemizle, birlik ve beraberlik içerisinde hızlı, doğru ve kalıcı politikalar üreterek sürdürmeye devam edeceğiz. Yeniden beni Federasyon Başkanlığı'na layık gören arkadaşlarıma teşekkür ederim. Dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, eğitim gibi her alanda başarıya ulaşmışlardır. Toplumsal dayanışma olmadan, birlik ve beraberlik sağlanmadan atılan adımlar derneği bölmek, federasyondan ayrılmak, konfederasyonu çatı olarak benimsememe gibi davranış ve tutumlar en başta, başarılıymış gibi algılansa da o çemberin içerisinde olması gerekenlerden bir kişi bile dışarda kalmışsa, kendi bildiği gibi çalışıyorsa birlik sağlanamamış hizmet politikası da sekteye uğramış demektir. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, federasyonlarla, derneklerle ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyonunu güçlendirerek birlik beraberlik içerisinde çalışmasına hız verecektir. En büyük ve en üst çatı olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu dışında kalmayı tercih ederek birlik yerine ayrımcılığı seçenler, sorun çözme yerine sorun çıkarmayı marifet sayanlarla da mücadeleye devam edilecektir. Camia kendi içinde birliği teşvik ederek güç birliği içerisinde konfederasyon hizmet politikasını güçlendirmelidir. Dernek ve federasyon furyasının sona ermesi kalitenin ön plana çıkması için dernekler yasasının değişmesi gerekmektedir. Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için son derece önem arz etmektedir. Yeni binyıl süreci içinde, öncelikle düşünce ve bakışımızı değiştirmek zorundayız. Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu, Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile işbirliği içerisinde hizmet politikasını genişletmek, kalıcı ve nitelikli hale getirmek, birlik ve beraberliği tesis etmek camiamızın beklediği sorunların çözümü için hızlıca yol almamız için sistemden kaynaklanan sorunları gidermek için çalışmaya devam edeceğiz. İlimizde ve Türkiye’de fark yaratmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde yola devam.”

 


 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı