Yukarı Çık
 
‘ABD'nin Kudüs kararını uygulamasını şiddetle kınıyoruz’
16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:18:07
177 kez okundu.

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ayhan Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, çoğunluğun itiraz etmesine karşın ABD'nin Kudüs kararını uygulamasını şiddetle kınadığını dile getirdi. Küçük, açıklamasında, “Filistinli kardeşlerimizin 70 yıldan beri verdiği ve sonuç alamadığı hak mücadelesinin farkındayız ve buna rağmen hala devam eden işgal ve zulmü de görüyor, acil olarak bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Çoğunluğun itiraz etmesine karşın ABD'nin Kudüs kararını uygulamasını şiddetle kınıyoruz. ABD bu kabul edilemez davranıştan vazgeçmeli ve bu durumu bir nebze olsun hafifletmek için; Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak acilen tanımalıdır. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak kaydı ile tüm ülkeler de Filistin Devleti'ni acilen tanımalıdır.

İYİ Parti, güçlünün değil, hukukun gücünün hakim olduğu bir dünya istemektedir ve biz de bunun mücadelesini vereceğiz. Hak yerini buluncaya kadar Filistin davasını, kendi davamız olarak benimseyeceğiz ve Filistinli kardeşlerimizle azami dayanışma içinde olacağız.

İsrail'in; barışçıl Filistin gösterilerine karşı tutumunu ve çok sayıda Filistinliyi katletmesini ve yaralamasını şiddetle tel'in ediyoruz ve kınıyoruz. Davaları uğruna şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı