Yukarı Çık
 
‘Ramazan, rahmet ve ihsan ayıdır’
15 Mayıs 2018 Salı 14:36:06
175 kez okundu.

 

 

 

 

..”Ramazan ayı boyunca yapacağımız tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu mübarek ayın başta Yalovalı hemşerilerim olmak üzere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

 

Haber / Zeynep DEMİR

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, bugün başlayan Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Mesajında, Ramazan ayının öneminden bahseden Vali Yılmaz, şunları dile getirdi: “İslam âleminin büyük bir özlemle beklediği mübarek Ramazan ayına dün akşam kıldığımız teravih namazı ve bugün tuttuğumuz oruçla beraber girmiş olduk. Yüce Rabbimizin bizlere lütfettiği nimetlerden birisi de Mübarek Ramazan ayıdır. Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluştur. Ramazan ayı kadın-erkek, büyük-küçük halkımızın tüm kesimleriyle; tuttukları oruçlarıyla, kıldıkları teravih namazlarıyla, okudukları mukabeleleriyle, verdikleri fitre-zekâtlarıyla ve iftarlarıyla rahmet ve bağışlanma ayıdır.

Ramazan bereket ayıdır. Allahü Teâlâ bu ayda, günahlarımızı bağışlar, dualarımızı kabul eder. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunduğu, vücudumuzun sağlık bulduğu, irademizin güçlendiği, tüm kötülüklere oruçla kalkan olduğumuz, Rabbimizin bize verdiği nimetlerin değerini ve kıymetini hatırladığımız, ruhumuzu ve bedenimizi arındırdığımız mübarek bir aydır.

Ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın arttığı, yardımlaşma ve dayanışmanın kuvvetlendiği bir aydır. Bu ay rahmet ve ihsan ayıdır. Bu mübarek ayda, ihtiyaç sahiplerini, yetimleri, öksüzleri, yaşlı ve kimsesizleri, komşularımızı ve akrabalarımızı daha fazla hatırlayacağımız, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’, Hadis-i Şerifini daha iyi idrak edeceğimiz bir ay olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayı boyunca yapacağımız tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu mübarek ayın başta Yalovalı hemşerilerim olmak üzere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı