Yukarı Çık
 
‘Gün; birlik, beraberlik ve kardeşlik günüdür’
15 Mayıs 2018 Salı 14:32:46
204 kez okundu.

 

AK Parti milletvekili aday adayı Ömer Fitoz, 24 Haziran seçimlerinin ilimize, ülkemize, coğrafyamıza, İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi


 

Haber / Ebru HASBULAT

 

AK Parti Yalova milletvekili aday adayları olarak heyecanları ve enerjilerinin Yalova için proje üretmek ve hayata geçirmek olacağını söyleyen Ömer Fitoz, “Biz aday adayları; birbirimizin alternatifi değil bilakis birbirimizi tamamlayan ve destekleyen anlayışa ve terbiyeye sahibiz. Rekabet değil fazilet yarışındayız. İçimizden kim aday olursa olsun onun etrafında kenetleşip istikamet üzere yola devam edeceğiz” diye konuştu.

Ömer Fitoz, şu açıklamayı yaptı: “Ülkemizin içine sokulmak istenen olumsuzlukları, güçlükleri ve senaryoları sağlam irade ve güçlü iktidar sayesinde aşılacağına olan inancım tamdır. Buradan hareketle uzun süren siyasi birikimimi doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak ve yarar sağlamak düşüncesiyle 24 Haziran 2018 seçimlerinde AK Parti Yalova milletvekili aday adayı oldum. Toplumun her kesimden değişik siyasi parti mensuplarından, çeşitli sivil toplum kuruluşlarından ve kanaat önderlerinden aldığım güçle bu karara vardım.

Medeniyet ve inanç değerlerimiz ölçüsü içinde insanlar arasında ayırım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, rengine, diline, dinine, mezhebine, meşrebine, giyim ve yaşam tarzına bakmadan herkesi kucaklayan bir anlayışla hizmete talip olduğumu ifade etmek isterim. Yol almada bize destek sağlayan ve dua eden herkese en içten teşekkürü borç bilirim.

Yalova; coğrafi konumu itibarıyla karadan, havadan ve denizden ulaşımı kolay, iç ve dış turizme açık bir cazibe merkezi durumundadır. Bunu sanayimizle, turizm yatırımlarıyla ve üniversitemizle taçlandırmak hedefimiz olacaktır. Üç mega kentin ortasında olmak büyük bir avantajdır. Bunu nimete dönüştürmek zor değildir. İstihdam odaklı yatırım teşvik edilmeli, genç yetenekli beyinlerin dışarıya göçü önlenmelidir. Dış mekan, süs bitkileri yani çiçekçilik sektörü daha da geliştirilerek uluslararası arenada söz sahibi olmak mümkündür. Bu alanda yapılan çalışmalar takdir görmekle birlikte devletçe desteğin önemli olduğu kanaatindeyim. Çeşitli fuar etkinlikleriyle hem ilimizi, ülkemizi tanıtım alanında yarar sağlayacak ve hem de üretimin ihracat imkanları artacaktır. Köylerimizin gençleri ya kentimize veya başka şehirlere göç etmektedirler. Durum böyle olunca köylerde genç nüfus azalmakta, ihtiyar nüfus kalmaktadır. Hayvancılık, tarım ve meyvecilik gençlerin yapacağı işlerdir. Bu göç dalgasını önlemenin yolu teşviklerden geçer. Bu sektörlere devletimiz el atarsa ve destek sağlarsa üretim artışı olur ve yerinde istihdam da sağlanmış olur. Bizler tüm aday adayları olarak heyecanımız ve enerjimiz Yalova için proje üretmek ve hayata geçirmek olacaktır. Şu gerçeğin bilinmesini kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum. Biz aday adayları birbirimizin alternatifi değil bilakis birbirimizi tamamlayan ve destekleyen anlayışa ve terbiyeye sahibiz. Rekabet değil fazilet yarışındayız. İçimizden kim aday olursa olsun onun etrafında kenetleşip istikamet üzere yola devam edeceğiz. Gün birlik, beraberlik ve kardeşlik günüdür. Üslubumuz ayrıştırıcı değil, davetçi, tarzımız ahlakı olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dört T’si ilkemiz olacaktır. Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet. Bunu slogan olmaktan çıkarıp ilkeye dönüştürmek hedefimiz olacaktır. Seçimlerin ilimize, ülkemize, kadim coğrafyamıza, İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Tüm aday aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Önemli sosyologlarımızdan Merhum Cemil Meriç’in şu veciz sözü ile satırlarıma son veriyorum. Dün; Tecrübedir, öğren. Yarın; Tahmindir, planla. Bugün; Fırsattır, kullan.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı