Yukarı Çık
 
‘SENİN MUHATABIN BENİM; HADDİNİ BİL!’
14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:41:06
2223 kez okundu.

 

 

..”Öztabak, ‘İnce’ hastalığa yakalanmış!”

 

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ı eleştirdi. Öztabak’a, “Senin muhatabın benim. Senin muhatabın CHP’nin Yalova’daki parti yöneticileri” diye seslenen Doğan, “Siyasi nezaketten nasibini alamamış Sayın Öztabak, Yalova’da siyaseti germeye, siyasi huzuru bozmaya çalışıyor. Biz CHP olarak buna alet olmayacağız. Kendisini artık ciddiye almıyoruz. Bundan sonra bu tür seviyesizce yaptığı basın açıklamalarına cevap vermeye tenezzül dahi etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bahar Doğan’ın yazılı açıklaması şöyle: “AKP’nin İl Başkanı Sayın Yusuf Ziya Öztabak, son günlerde dilinden Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’yi düşürmüyor. Yatıyor İnce, kalkıyor İnce. Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, mitinglerinde hep söylüyordu; ‘Yakında bunlar İnce hastalığa tutulur’ diye. Sanırım ‘İnce’ hastalığa yakalanan ilk kişi AKP’nin il başkanı oldu. Bak Sayın Öztabak. Yaklaşık 40 yıllık siyaset ve devlet adamlığı tecrübemle sana bir tavsiyede bulunayım. Siyasette önce haddini bileceksin. Senin muhatabın benim. Senin muhatabın CHP’nin Yalova’daki parti yöneticileri. Sen kimsin ki Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’yi kendine muhatap alabiliyorsun? Bir dönem belediye meclis üyeliği yapmışın, iki kere atamayla il başkanı olmuşun, milletvekili aday adayı olmuşun, aday bile olamamışın gelmişsin 16 yıl aralıksız milletvekilliği yapmış, grup başkanvekilliği yapmış, Türkiye’nin en küçük ilinden çıkıp ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayı olmayı başarmış, gittiği her yerde on binlerce insana miting yapan bir siyasetçiyi kendine muhatap almaya çalışıyorsun. Seni Yalova’da tanıyan, bilen yok; Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’yi artık dünya tanıyor. ‘Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok’ derler buna. Kaldı ki söylediklerinde ne mantık var ne gerçek! Tutturmuşun bir türkü, kendin söyleyip kendin dinliyorsun. 16 yıldır muhalefet partisi milletvekili olan birine ‘Yalova’ya ne yaptı’ suçlamasını yöneltebilecek kadar aklını ve mantığını kaybetmiş olan Sayın Öztabak’a sormak gerekir; senin 16 yıldır görev yapan 4 milletvekilinin Yalova’ya çok hizmetleri oldu da neden hiç birini bir sonraki dönem aday yapmadınız? Sayın Muharrem İnce’nin Yalova’ya hiçbir katkısı olmadı da neden her dönem Yalovalılar oylarını arttırarak kendisini meclise gönderdi? Sayın Öztabak, Muharrem İnce’nin Yalova’ya ne kattığını görmek istiyorsa Türkiye’nin herhangi bir ilinin herhangi bir köyüne gitsin ve ‘Yalova’dan geliyorum’ desin. Bakalım Yalova’dan geldiğini söyleyince ona kimi soracaklar?

Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, 24 Haziran’ın ardından cumhurbaşkanı seçildiğinde en büyük katkısı tabii ki hemşehrilerine olacaktır. Şimdiden kendisi hemşehrilerine Taşköprü’deki askeri havaalanını sivil havacılığa açma ve tıp fakültesi sözünü vermiştir. Siz 10 seçimdir Yalovalılara hastane sözü verip sadece yerini belirleyebilmişken, yıllarca Yalovalıları istihdam, iş imkanı diye kandırırken, 16 yıldır bir Armutlu yolunu bile bitirememişken, Taşköprü’deki havaalanını sivil havacılığa açmayı hayal bile edemezken Muharrem İnce, 2018’de her ikisini de Yalovalıların hizmetine sunacaktır.

CHP olarak bizler ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, Yalova’da diğer siyasi partilerdeki kişileri hedef almadan seviyeli, nezaket, sevgi ve saygı çerçevesinde siyaset yaptık. AK Parti Yalova  Milletvekili Sayın Fikri Demirel, eski milletvekilleri, il, ilçe başkanları, yönetimleri, il genel ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımız da aynı seviye ve nezaketi korudular. Uyum içinde çalıştık. Ancak siyasi nezaketten nasibini alamamış Sayın Öztabak, Yalova’da siyaseti germeye, siyasi huzuru bozmaya çalışıyor. Biz CHP olarak buna alet olmayacağız. Kendisini artık ciddiye almıyoruz. Bundan sonra bu tür seviyesizce yaptığı basın açıklamalarına cevap vermeye tenezzül dahi etmeyeceğiz.

Biz meydanlarda ekonomi demeye, endüstri 4.0 demeye, kuantum demeye, uzay madenciliği demeye, özgürlük demeye, huzur demeye, gençlik demeye, gelecek demeye devam edeceğiz.

Kendisine yakalandığı ‘İnce’ hastalık nedeniyle acil şifalar diliyoruz. Reçetesinin bizde olduğunu hatırlatmak istiyoruz.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı