Yukarı Çık
 
'BAŞARILARI BİZLERİ GURURLANDIRIYOR'
11 Mayıs 2018 Cuma 17:07:19
353 kez okundu.

 

 

 

  • Engelliler Haftası nedeniyle Yalova'da bulunan STK temsilcileri Yalova Valisi Tuğba Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiler..

 

.."Bizim için her zaman özel olan ve toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli kardeşlerimizin, sanatta, sporda, edebiyatta ve toplumun birçok sosyal alanında, kazandıkları başarılar bizleri gururlandırmaktadır."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' münasebetiyle Vali Tuğba Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Faruk Uysal, Tut Elimden Derneği Başkanı Güldane Kılıç, Yeni Yaşam Derneği Başkanı Arif Efe, Biz de Varız Engelliler Derneği Başkanı Ergül Dağcı, Tüm Engelliler Derneği Başkanı Alparslan Erkoç, Engelsiz Yaşam ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Cemil Ateş, Spastik Engelliler Derneği Federasyon Başkanı Murat Arslanhan, Beyazay Derneği Başkanı Fahrettin Demirkan, Yalova Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nazlı Duman, Milli Piyango Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Çelik ve engelli bireyleri kabul etti. Engelli kardeşlerimiz, el emeği göz nuru ile yapmış olduğu hediyelerini Vali Tuğba Yılmaz'a takdim ettiler.

 'Bin 600 engelli ve yaşlıya evde bakım ücreti veriliyor'..

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Faruk Uysal, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: "İlimizde 2’si resmi 2’si özel olmak üzere 4 tane engelli bakım merkezimiz bulunuyor. Engelli Bakım Merkezlerinde toplam 250 engelli kardeşimize 24 saat bakım hizmeti veriliyor. Ayrıca engelli kardeşlerimiz, hayata hazırlanma ve sosyal yaşama uyum sağlama adına yaptıkları sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde normal sağlıklı bir bireyin yapamayacağı başarılar elde ediyorlar. Onlardan bir tanesi de bugün aramızda. Varol kardeşimiz 26 Nisan`da İstanbul`da özel sporcular alanında 7 tane madalya ile ilimize döndü. İlimizde yaklaşık bin 600 engelli ve yaşlımıza, kendi ailelerinin yanında ve sosyal çevresinden uzaklaşmadan evde bakım ücreti veriliyor. Bugüne kadar Yalova'da 2 bin 400 vatandaşımıza engelli kimlik kartı verdik. Yalova'da yapmış olduğumuz faaliyetlerde tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde hizmet veriyoruz" dedi.

'Devlet engellilere yönelik iyileştirmeler yaptı'..

Engellilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuğba Yılmaz, "Bizim için her zaman özel olan ve toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli kardeşlerimizin, sanatta, sporda, edebiyatta ve toplumun birçok sosyal alanında, kazandıkları başarılar bizleri gururlandırmaktadır. Her sağlıklı bireyin empati yaparak birer engelli adayı olduğu gerçeğini unutmaması gerekir. Sosyal devlet olmanın gereği olarak Devletimiz, son yıllarda yaptığı düzenlemelerle engelli kardeşlerimize yönelik her türlü desteğin en iyi şekilde verilmesinde önemli iyileştirmelerde bulunmuştur" dedi.

Sporcuları tebrik etti..

Yalova’nın sosyal duyarlılık çalışmalarında örnek gösterilecek illerden birisi olduğunu belirten Vali Yılmaz, kamu kurumlarının sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yaparak engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesinde ve destek konusunda önemli atılımlar yapan bir il olduğunu ifade etti ve ekledi: "Garanti Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligindeki temsilcimiz Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün şampiyon olması hepimizi gururlandırmıştır. Ayrıca Varol kardeşimizin de spordaki başarısını pek çok madalyayla taçlandırması da hepimizi mutlu etmiştir. İlimiz genelinde bu konuda duyarlılık gösteren ve katkıda bulunan herkesi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum."

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı