Yukarı Çık
 
‘TÜRKİYE OLARAK KONUMUMUZ ÇOK ÖNEMLİ!’
15 Nisan 2018 Pazar 16:07:12
426 kez okundu.

 

 

 

..”Kendi halkının üzerine, kendi insanının üzerine kurşun yağdıran helikopterleri gördük!”

 

..”Gönüllere girmek önemli, görsellere girmek değil!”

 

  • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Yalova’da partililer ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Karacan, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

 

  • Türkiye’nin önemli konuma sahip olduğunu belirten Karacan, insanlığa yapılacak her türlü olumsuzluğun karşısında durduklarını dile getirdi. Karacan, “Kendi halkının üzerine, kendi insanının üzerine kurşun yağdıran helikopterleri gördük” ifadelerini kullandı.

 

Onur ERDİK

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Yalova’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak AK Parti Yalova İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Karacan’ı Milletvekili Fikri Demirel, İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve partililer karşıladı.

 

‘Türkiye olarak konumumuz çok önemli’..

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karacan; ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'deki Beşşar Esed rejimine yönelik operasyonuyla ilgili olarak, “ABD, İngiltere ve Fransa'nın yapmış oldukları operasyonda Türkiye'ye de bilgi vermesi bu işin ne kadar hassas bir şekilde yapıldığını gösteriyor. Türkiye olarak konumumuz çok önemli. O kadar bir hassas noktadayız ki; Türkiye olarak, harita olarak. Tabii bu noktada uzun süredir Suriye'nin yapmış olduğu insanlık dışı bir olay tüm dünya kamuoyuyla paylaşılıyordu. İki bölgede özellikle insanlığı katleden sinir gazıyla ilgili bir çalışma olduğu bir şekilde tüm dünya kamuoyuyla paylaşılıyordu. Bir ülkenin insanlarının sinir gazıyla katledilmesini, bu ülke rejiminin, Esed rejiminin insanlığa yapmış olduğu bir ayıp olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

‘Kendi halkının üzerine, kendi insanının üzerine kurşun yağdıran helikopterleri gördük’..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan, daha sonra Uygulama Oteli'nde düzenlenen STK Buluşması toplantısına katıldı. Karacan, toplantıya katılan STK' temsilcilerine, “Yalova'mıza daha iyi hizmet edebilmek için isteklerinizi, taleplerinizi alıp, gerekli yerlere bunları ileterek sizlere geri dönüşünü sağlayacağız” dedi. Buradaki toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yalova programı kapsamında Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi’ne katıldı. Burada konuşan Karacan, “Teşkilatlar olarak 2019'a giden bu süreçte daha dimdik, daha canlı, daha heyecanlı ama liderimizin bize öğütlediği bir şeyi de asla unutmayarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. O da; gönüllere girmek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin dört bir yanıyla ilgili olarak dimdik duruyor. Bunu yaparken de her türlü engellemelere göğüs geriyor. 17-25 Aralık'ı çıkarttılar. Arkasından ne oldu? MİT tırları, Gezi eylemleri. Ne oldu? Liderimiz bir tek taviz verdi mi? Vermedi. Peki, Türkiye'yi rahat bıraktılar mı? Bırakmadılar. Arkasından ne oldu? 15 Temmuz'u yaşadık. Hain FETÖ terör örgütünün Türkiye'de yapmış olduğu en acımasız, en ağır şekilde olan bir kumpasın içerisine girdik. Kendi halkının üzerine, kendi insanının üzerine kurşun yağdıran helikopterleri gördük. Milletin parası ile alınmış olan bu tankların, helikopterlerin, uçakların attığı mermileri gördü milletimiz. Bundan sonraki süreçte de bir telefonla, sadece ve sadece televizyona dahi çıkmadan görüntülü bir telefonla milletini sokağa dökebilen ve dimdik ayakta tutabilen, arkasında 80 milyonu kilitleyen bir lideri olduğu müddetçe bu ümmetin de bu milletin de sırtı yere gelmeyecek Allah'ın izniyle” diye konuştu.

 

‘Gönüllere girmediğimiz müddetçe görsellere girsek de hiçbir anlamı yok’..

Karacan, AK Parti teşkilatlarının hepsinin ayrı bir değeri ve önemi olduğuna işaret ederek, “Gönüllere girmediğimiz müddetçe görsellere girsek de hiçbir anlamı yok. Gönüllere girmediğimiz müddetçe herkese ulaşsak da hiçbir anlamı yok. Bizi bu şekilde bağrına basan, bizim bu şekilde, Türkiye'nin ve İslam coğrafyasının dimdik ayakta durmamızı sağlayan liderimize olan görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor” ifadelerine yer verdi. İl Koordinatörü AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ise Yalova halkına yerelde hizmet etmek adına AK Partili bir belediyenin önemine değindi. Boyraz, şöyle konuştu: “Bunun ne kadar önemli olduğunun hepiniz şu 10 yıl süresinde farkındasınız, bilincindesiniz. Allah'a dua ederek, ‘Rabbim hiçbir beldeyi, hiçbir ilçeyi, hiçbir ili AK Partili belediyeciliğin yağmurundan, bereketinden mahrum bırakmasın’ diyorum. Bu kavli duamız; fiili duamız ise çalışmak, koşturmak. Ben buradaki kadroyu da görünce umutlandım.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı