Yukarı Çık
 
Ebru kursu mezunlarını verecek..
15 Nisan 2018 Pazar 15:31:01
295 kez okundu.

 

 

Yalova El Sanatları Derneği Başkanı Osman Nuri Gürsesli:

'Bir ebru sanatçısı kendisiyle yaşamı boyunca hesaplaşır!'

 

  • Yalova El Sanatları Derneği ve YÜSEM işbirliği ile ortaklaşa açılan ebru kursu mezunlarını verecek.

 

.."Amacımız, Yalova'da sanatsal ve kültürel anlamda bu tür etkinlikleri çoğaltarak halkımıza ve özellikle genç kesimlere katkıda bulunmaktır. Bu sanatın taklidi mümkün değildir ve yapılan her çalışma özeldir."

 

.." Ebrucu, daha iyisine ulaşmak arzusuyla ustasından edindiği sanat ahlakıyla yoluna devam ediyor. Ebru sanatına sahip çıkılmakla aslında geçmişine, değerlerine, kültürüne sahip çıkmış oluyor."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova El Sanatları Derneği ve YÜSEM işbirliği ile 6 ay süren ebru kursunun sonuna gelindi. Ebru Eğitmeni Nihal Şahin tarafından verilen ebru kursunda, Yalovalı bayanlar sanat öğreniyorlar. Ebru Eğitmeni Nihal Şahin ve Koordinasyon Yetkilisi Yar. Doç. Nursel Karaca ve Yalova El Sanatları Derneği Başkanı Osman Nuri Gürsesli'nin çalışmaları ile yürütülen kurs sayesinde onlarca Yalovalı ebru sanatının detaylarını öğreniyor.

'Her yapılan çalışma özeldir'..

Ebru sanatının taklidinin mümkün olmadığını söyleyen Dernek Başkanı Osman Nuri Gürsesli, konu ile ilgili şu şekilde konuştu: "Amacımız, Yalova'da sanatsal ve kültürel anlamda bu tür etkinlikleri çoğaltarak halkımıza ve özellikle genç kesimlere katkıda bulunmaktır. Bu sanatın taklidi mümkün değildir ve yapılan her çalışma özeldir. Ebrucu, bir yaşam boyunca sürekli kendisiyle hesaplaşmaktadır. Daha iyisine ulaşmak arzusuyla, ustasından edindiği sanat ahlakıyla yoluna devam etmektedir. Ebru sanatına sahip çıkılmakla aslında geçmişe, değerlere, kültüre sahip çıkılmış olunuyor. Çünkü bizler sadece sanatı yaşatmakla kalmıyoruz. Kursiyerlerimize bu seçkin sanatın yanı sıra temel değerlerimizi de aktarmış oluyoruz. Bu tür sanatsal etkinliklerimiz devam edecek."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı