Yukarı Çık
 
YTSO’DA RENKLİ SEÇİM; RENGARENK SONUÇ.. 
13 Nisan 2018 Cuma 16:44:11
506 kez okundu.

 

  • Seçime katılan her renk alınan sonuçlara birer-ikişer damgasını vurdu..    

YTSO’DA BAŞKANLIK ASLAN’IN

AĞZINDA!

  • Seçim öncesi kulislerde isimleri başkan adayı olarak geçen kim varsa gruplarından çıktı. Özellikle 13. grupta kıran kırana geçen seçimde 2 oy farkla (197-195) kazanan Muhammet Sarıoğlu’nun inşaatçılar grubu güne damgasını vurdu.

 

  • YTSO’da matematik karıştı. 34 üyenin seçildiği ve beyaz, kırmızı, turuncu, sarı, lavicert derken tam bir renk cümbüşünün yaşandığı seçimlerde sayısal olarak 13 grubun 5’ini kazanan beyaz listelerin toplam üye sayısı 13.

 

  • Bir önceki seçimde sayısal çoğunluğa rağmen başkanlığı kaybeden Celal Özel’in akıbetini hatırlatan üyeler, “YTSO’da 2 ile 2’nin toplamı bazen 4 yapmıyor! O yüzden kimse başkanlık koltuğunu çantada keklik görmesin; her an her şey olabilir. Meclis başkanlığı bir önceki seçimde olduğu gibi yine dengeleri değiştirir” diyorlar.

 

 

  • Haber / M. Ali CANTÖRÜN

YTSO’da yapılan seçimler sonucunda 34 meclis üyesi belirlendi ve gözler başkanlık yarışına çevrildi. Hatırlanacağı gibi bir önceki seçimde eski başkan Celal Özel’in başını çektiği kırmızı listeler seçimin kazananı görünmüş ancak başkanlık seçiminde yaşanan farklı gelişmeler ve ilginç ittifaklar sonrası Tahsin Becan ve ekibi iş başı yapmıştı.

  • Becan, “Seçimin kazananı biziz” demişti..

Önceki gün gerçekleşen meclis üyeleri seçimi sonunca bakıldığında 34 üyeden 13’ü Tahsin Becan ve arkadaşlarının oluşturduğu beyaz listelerden seçilmiş, Becan, “Seçimin kazananı biziz” demişti. Kalan 21 üyenin tavrı ne olacak; her şey 20 Nisan’daki yönetim ve meclis başkanlığı seçimi ile hemen akabindeki yönetim kurulu başkanı seçiminde netleşecek.

  • Kilit gruplar..

1 ve 13. gruplarda kazanan sarı listelerin başını çeken Muhammet Sarıoğlu ile Sercan Şık’ın kilit isimler olarak ön plana çıktığı, yine aynı şekilde 2 ve 9. gruplarda kazanan kırmızı-beyaz listelerin başını çeken Özkan Şenel ile Nusret Karaalioğlu’nun da belirleyici rol oynayacakları konuşuluyor. Bu dört grupta toplam üye sayısı 12.

  • Turuncu devrim mi lacivert geceler mi?!

Öte yandan başkan adayları arasında ismi telaffuz edilen Birol Aslan’ın lacivert liste ile kazandığı 12. grup ile Galip Atik’in yer aldığı turuncu renkle kazanan 8. grubun nasıl bir tavır sergileyecekleri de ayrıca merak konusu. Her iki listenin toplam üye sayısı 5.

Ayrıca tek liste ile seçime girilen 3. grupta ve kırmızı renkli listenin kazandığı 7. grupta 2’şer meclis üyesi bulunuyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı