Yukarı Çık
 
Romanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluştu
12 Nisan 2018 Perşembe 15:04:07
319 kez okundu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde gerçekleşen Büyük Roman Buluşması’na Yalova’daki Roman vatandaşlar da katıldı..

 

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Ankara programına, Başkan Yardımcısı Şaban Balkaya ve Kadın Kolları Başkanı Melahat Yalçın ile beraber iştirak etti. Yalova kafilesinde, Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’nda 1. olan Kadir Dalkıran da yer aldı..

 

Esin KAYA

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Romanlar Buluşması'na Türkiye genelinden Romanlar katıldı. Roman vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uzun süre sevgi gösterisinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Büyük Roman Buluşması’na, Yalova’daki Roman vatandaşlarla birlikte katıldı. Kafilede, Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’nda 1. olan Kadir Dalkıran'da yer aldı.

Başkan Öztabak, programın ardından şu açıklamayı yaptı: “Türkiye'nin her yerinden gelen Romanlar ile Ankara'da, milletin evinde bir araya gelerek Cumhurbaşkanı'mızın himayesinde gerçekleşen Büyük Roman Buluşması’nda önemli bir organizasyonu gerçekleştirdik. Büyük ve coşkulu bir kalabalığın iştirak ettiği buluşmada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birçok önemli konuda ulusal mesajlar verdi. Ancak özellikle çocukluk yıllarının Kasımpaşa'da geçmiş olması ve Romanlar ile beraber yıllarca arkadaşlık yapması, aynı mahallede büyüyüp, aynı okulda öğrenim görmeleri ve aynı camide ibadet etmelerini anlattı. Bu konuşma salonu dolduran Romanlar ile Cumhurbaşkanımız arasında ayrı bir muhabbet ortamı sağlayarak davetlilerin tamamını duygulandırdı. Yalova'dan götürdüğümüz ve Türkiye'nin her yerinden gelen Roman kardeşleriniz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı görmek ve dinlemek için büyük bir heyecan ve coşku ile salonu doldurarak konuşması esnasında sık sık sloganlar atarak büyük bir sevgi gösterisinde bulundular. Özellikle AK Parti hükümet politikalarında Roman kardeşlerimiz ile ilgili iyileştirme yatırımları ve gelecek ile ilgili önemli projeler katılım sağlayan Roman kardeşlerimizi ayrıca memnun etmiştir.

Yalova’mızın parlayan yıldızı Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’nda 1. olan milli gururumuz Kadir Dalkıran da misafirlerimiz arasındaydı. Birlikte Cumhurbaşkanımızın misafiri olarak Külliyemizde Roman arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Cumhurbaşkanımızdan ödül alan Kadir Dalkıran kardeşime bu spor dalında başarılar diliyorum. Romanlar buluşması vesilesi Ankara'da bazı ziyaret ve görüşmelerde de bulunarak Yalova'mız ile ilgili istişareler gerçekleştirdik. İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy ve Roman kardeşlerimiz ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelerek hasbihal ettik. İstanbul Milletvekillimiz Ahmet Hamdi Çamlı ile istişarelerde bulunduk. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Kamu Diplomasi Müdürü Dr. Soner Önder Yıldız'ı ziyaret ettik. Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim. Ankara programında, Başkan Yardımcımız Şaban Balkaya ve Kadın Kolları Başkanımız Melahat Yalçın da bizlerle beraber iştirak ederek, Büyük Roman Buluşması programımızın daha verimli geçmesini sağladılar.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı