Yukarı Çık
 
Çiftlikköy’de Polis Haftası kutlandı
12 Nisan 2018 Perşembe 14:58:51
207 kez okundu.

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası, Çiftlikköy’de yapılan törenle kutlandı. .

 

..”Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması için meslek ahlakı ve disiplininden ödün vermeden halkımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, her geçen gün daha iyiye giden hizmet anlayışı en büyük hedefimiz olacaktır.”

 

Haber / Büşra GÜNDÜZ

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası, Çiftlikköy’de 23 Nisan Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene; Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na Polis Teşkilatı çelenginin sunumu ve saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Ardından Polis Teşkilatı adına konuşmayı İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru Bülent Arnavutoğlu yaptı. Arnavutoğlu, “Bugün mazisi başarılarla dolu Türk milletinin sevgi ve güveninin kazanmış demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın onur, gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Teşkilatımız diğer güvenlik güçlerimiz gibi ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak ve sağlanan ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini bugüne kadar başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması için meslek ahlakı ve disiplininden ödün vermeden halkımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, her geçen gün daha iyiye giden hizmet anlayışı en büyük hedefimiz olacaktır” diye konuştu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, Türk milletinin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında zaman mefhumu gözetmeden 7 gün 24 saat hizmet veren polislerimizin baş tacı olduğunu ifade ederek, “10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne kadar hukuk devleti ilkeleri içinde ve insan hakları perspektifiyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaktadır. Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, onlara bu kutsal görevlerinde her daim başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı