Yukarı Çık
Şehitler için zirveye tırmandılar
21 Mart 2018 Çarşamba 15:23:33
726 kez okundu.

 

 

Yalova Doğa Sporları ve Dağcılık Kulübü, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Tırmanışı için Isparta’daki Davraz Dağı’nın 2637 metrelik zirvesine çıktılar.

 

Ebru HASBULAT

 

Davraz Kartalları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DAKADOSK) Çanakkale Şehitleri anısına 2. Geleneksel Kış Tırmanışı’nı gerçekleştirdi. 18 Mart günü gerçekleştirilen tırmanışa, Isparta, Yürüyen Ayaklar, Tekirdağ, İstanbul, Yalova’dan olmak üzere çok sayıda sporcu katıldı.

Bu anlamlı yürüyüşe Yalova’dan YADOS, 11 sporcu ve İstanbul’dan gelen 2 misafiri katıldı. Sabah 6.30’da Isparta'da olan ekip, yapılan kahvaltı ve son hazırlıkların ardından DAKADOSK Kulübü ile buluşarak Davraz'a hareket etti. Hava muhalefeti nedeniyle faaliyet planlanan noktadan aşağıda ve hava hatları kullanılmadan 1900 mt civarlarında başladı ve klasik rota takip edilerek önce Buble istasyon, ardından Oğlak geçidinden aşılarak 2637 metredeki Davraz zirveye ulaştılar. DAKADOSK Isparta Kulübü organizasyonu ve rehberliğinde, Isparta İl Temsilciliği koordinatörlüğü ile; Uşak Karun Dağcılık, Yalova YADOS, İstanbul Zirve Dağcılık, İstanbul Gençlik Spor Kulübü, ISTUDAK, Eskişehir, Kale Dağcılık, Antalya illerinden katılanlarla toplam 36 sporcu etkinliğe dahil oldu.75 km. hızla esen lodos ve sisli havaya rağmen zirve yapan sporcular tebrik edildi.

Faaliyete katılan ve bu zorlu şartlarda YADOS’u temsil eden, şehitlerimizin anısına bu anlamlı etkinlikte olan, bu duygu ile zirvede bayrağımızı dalgalandıran sporcuların isimleri şöyle: Esra Uluç Karahan, Kağan Karahan, Göksu Günay, Kamil Atilla, Yusuf İşsever, Türker Özbek, Oya Peker, Murat Torlak, İbrahim Kocaman, Raif Kaş, Sinem Kaş, Ümit Göçmen, Gülsevim Bilgin (İstanbul), Birsen Demir (Antalya)

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı