Yukarı Çık
 
İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yılı
13 Mart 2018 Salı 14:24:29
352 kez okundu.

 

 

  • 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı, Halk Eğitim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi..

 

'Mehmet Akif ve Gençlik' temalı resim yarışmasında ve Yalova genelinde yapılan ilkokullar arası İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinin sergilediği ‘Kahraman Ordumuz’ adlı oratoryo büyük beğeni topladı..

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

İstiklal Marşı’nın milli marş olarak 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilişinin 97. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Vali Tuğba Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali Gemalmaz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Ertan Şener, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Halide Meydan Aktaş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla devam etti.

 Öğrencilere ödülleri verildi..

Ardından İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma kapsamında ortaokullarda düzenlenen 'Mehmet Akif ve Gençlik' temalı resim yarışmasında ve Yalova genelinde yapılan ilkokullar arası İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ortaokullar arasında düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Zeynep Nebar Doğru ve ilkokullar arasında düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan Azra Tut'a, Vali Tuğba Yılmaz tarafından ödülleri verildi. Ortaokullar arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin isimleri ise şu şekilde: 3. Orgeneral Risalet Demircioğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Su Kapıcıoğlu. 2. Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencisi Gamze Coşkun. İlkokullar arasında düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında ise dereceye giren öğrenciler şunlar: 4. Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu öğrencisi Ravzanur Doyuran. 3. Armutlu 15 Temmuz İstiklal İlkokulu öğrencisi Büşra Kalaycı, 2. Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu öğrencisi Nidasu Arslan. Ödül töreninin ardından öğrencilerin gerçekleştirdiği ‘Kahraman Ordumuz’ adlı oratoryo gösterisi, protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Vali Tuğba Yılmaz, programın bitiminde il protokolü ile birlikte gösterilerini tamamlayan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı