Yukarı Çık
 
‘Birlik ve beraberlik içerisinde yola devam’
13 Mart 2018 Salı 14:17:49
298 kez okundu.

Arslanhan, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu başkanlığına aday olmadığını açıkladı


 

..”Böylesine önemli görev ve makamların sorumluğu oldukça fazladır. Bilgi, tecrübe, vizyon gibi özelliklerin yanında zaman da çok önemlidir. Arkadaşlarımızla üzerimizde olan sorumluluklarımızı yerine getirme gayreti içerisindeyiz.”

 

..”İster başkan, ister yönetici, ister üye olarak olsun derdimiz hizmet etmektir. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu başkanlığına aday değilim. Beni bu makamda görmek isteyenler ve camiamız bilmelidir ki sorumluluğum bir kat daha artmıştır.”

 

 

Esin KAYA

 

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nda yaklaşan genel kurul öncesi kulisler oldukça hareketli geçiyor. Başkanlık için adı geçen Spastik Engelliler Federasyon Başkanı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Murat Arslanhan, konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. 1 Nisan’da yapılacak genel kurulda aday olmayacağını söyleyen Murat Arslanhan, şu açıklamayı yaptı: “1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşecek olan olağan genel kurul öncesi engelli camiası, yöneticiler ve delegelerden şahsıma yönelik talepleri doğrultusunda Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı olmam yönünde kamuoyu oluşmuştur. Görüştüğüm, konuştuğum herkes olumlu tavır sergilemiş ve camiamız için hayırlı olacağını dile getirmişlerdir. Türkiye’nin her tarafından beni böylesine önemli bir göreve layık gören, destek veren delegelere, yönetici arkadaşlarıma ve engelli camiasına, camia dışından duyup destek veren siyasetçilerimize, bürokratlarımıza, STK başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Halen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nda başkan yardımcılığı görevinin yanısıra Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu başkanlık görevini sürdürmekteyim. Elbetteki bu alanda hizmet eden birçok kişinin olmak istediği bir makam. Ancak böylesine önemli görev ve makamların sorumluğu oldukça fazladır. Bilgi, tecrübe, vizyon gibi özelliklerin yanında zaman da çok önemlidir. Arkadaşlarımızla üzerimizde olan sorumluluklarımızı yerine getirme gayreti içerisindeyiz. İster başkan, ister yönetici, ister üye olarak olsun derdimiz hizmet etmektir. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu başkanlığına aday değilim. Beni bu makamda görmek isteyenler ve camiamız bilmelidir ki sorumluluğum bir kat daha artmıştır. Konfederasyonumuz ve camiamızın geleceği için üzerime düşeni yapacağımın da bilinmesini isterim. Bünyesinde Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu ve Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu bulunan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu yaklaşan olağan genel kurul öncesi federasyon başkanları ve camiamıza hizmet eden kişilerle istişarelerimizi çoğaltıp konfederasyonun hizmet politikasını genişletmek, kalıcı ve nitelikli hale getirmek, birlik ve beraberliği tesis etmek camiamızın beklediği sorunların çözümü için hızlıca yol almamız için sistemden kaynaklanan sorunları gidermek için çalışmaktayız.

Dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, eğitim gibi her alanda başarıya ulaşmışlardır. Toplumsal dayanışma olmadan, birlik ve beraberlik sağlanmadan atılan adımlar derneği bölmek, federasyondan ayrılmak, konfederasyonu çatı olarak benimsememe gibi davranış ve tutumlar en başta, başarılıymış gibi algılansa da o çemberin içerisinde olması gerekenlerden bir kişi bile dışarıda kalmışsa, kendi bildiği gibi çalışıyorsa birlik sağlanamamış hizmet politikası da sekteye uğramış demektir. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, federasyonlarla, derneklerle ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyonunu güçlendirerek birlik beraberlik içerisinde çalışmasına hız verecektir. En büyük ve en üst çatı olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu dışında kalmayı tercih ederek birlik yerine ayrımcılığı seçenler sorun çözme yerine, sorun çıkarmayı marifet sayanlarla da mücadeleye devam edilecektir.

Camia kendi içinde birliği teşvik ederek güç birliği içerisinde konfederasyon hizmet politikasını güçlendirmelidir. Dernek federasyon furyasının sona ermesi kalitenin ön plana çıkması için dernekler yasasının değişmesi gerekmektedir. Bu konu Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için son derece önem arz etmektedir.

Yeni binyıl süreci içinde öncelikle düşünce ve bakışımızı değiştirmek zorundayız. Bölgesel gelişmeler sorun ve çözümlerin verimi için bölge kurulları gibi konuların acilen masaya yatırılması gerekmektedir. Yerelde ve merkezi yönetimde söz sahibi olmamız ve nitelikli arkadaşlarımızın göreve gelmesi hizmet politikası açısından oldukça önemlidir. Yıllardır yaptığımız mücadeleyi bilgi ve tecrübemizle önümüzdeki süreçte birlik ve beraberlik içerisinde hızlı, doğru ve kalıcı politikalarlasürdürmek zorundayız. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu olağan genel kurulunun ve oluşacak yeni yönetim kurulunun camiamız için hayırlı olmasını dilerim.”

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı