Yukarı Çık
 
Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz Türkiye'nin en başarılı 10 kadını arasında
12 Mart 2018 Pazartesi 14:33:56
760 kez okundu.

 

 

  • Yalova'yı gururla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde temsil eden Çiftlikköy Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, Türkiye'nin 10 başarılı kadını arasına girdi..

 

.."Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı için gitmiştim. Oraya gittiğimde 10 başarılı kadın arasına girdiğimi söylediler. Bu benim için büyük bir sürpriz oldu."

 

.."Bizlere bu imkanı tanıyan herkese teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın elinden bu ödülü almak gurur vericiydi. Türkiye'de yaklaşık 1200 adet kadın muhtar bulunuyor. Bu kadar muhtarın arasından seçilmem, beni onurlandırdı."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi. Programa Türkiye'nin dört bir köşesinden çok sayıda seçkin davetli katılım sağladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ayrıca Türkiye'nin en başarılı 10 kadını belirlendi. Belirlenen 10 kadına teşekkür belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım birlikte verdi. Çiftlikköy Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz de yaptığı başarılı projelerinden dolayı Türkiye'nin 10 başarılı kadını arasına girmeye hak kazandı. Çiftlikköy Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, Yalova'yı gururla temsil etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

'Yalova'yı temsil etmekten gurur duydum'..

Türkiye'nin 10 başarılı kadın arasına girmesinin kendisine bir sürpriz olduğunu söyleyen Muhtar Filiz, şu şekilde konuştu: "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı için gitmiştim. Oraya gittiğimde 10 başarılı kadın arasına girdiğimi söylediler. Bu benim için büyük bir sürpriz olmuştu. Bizleri, Cumhurbaşkanın ve Başbakanın önünde protokol yerlerine oturttular. Ödülümüzü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alma fırsatı bulduk. Bizlere bu imkanı tanıyan herkese teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın elinden bu ödülü almak gurur vericiydi. Türkiye'de yaklaşık 1200 adet kadın muhtar bulunuyor. Bu kadar muhtarın arasından seçilmem, beni onurlandırdı. En başta Külliye'de Yalova'yı temsil etmekten dolayı gurur duyuyorum."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı