Yukarı Çık
 
‘Siyasetin tek limanı ahlaktır!’
11 Mart 2018 Pazar 15:06:27
542 kez okundu.

 

 

  • AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 18’inci dönem Siyaset Akademisi ilk dersine TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı ve Niğde Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu’nun katılımı ile başladı.

 

  • Kavaklıoğlu, Yalova’dan dünyaya seslenerek, “Türkiye’ye gelince hem Amerika’nın hem Avrupa’nın aklına Osmanlı geliyor. Osmanlı’yı unutmuşlardı. AK Parti iktidarları döneminde yapılan işler, elde edilen başarılar tekrar onlarda bir Osmanlı sendromu, Osmanlı korkusu oluşturdu” dedi.

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi ‘1919’dan 2019’a; milletin emrinde aydınlık geleceği’ teması ile başladı. Siyaset Akademisi’nin ilk dersini TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı ve Niğde Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu verdi. Çiftlikköy Belediye Düğün ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa; AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve parti mensupları katıldı.

 ‘Yerli ve milli konular’..

Programın selamlama konuşmasını AK Parti AR- GE Birim Başkanı Oktay Çolak yaptı. Çolak, “Akademimiz, 1919’dan 2019’a milletin emrinde aydınlık geleceğe teması ile yola çıktı. Akademi, 2023 ile yerli ve milli ekonomik konuların tartışılacağı- bilgilendirileceği bir yer olacak. Özellikle dünyadan örnekler ile somut uygulamalara dayalı olacak. Akademimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

‘Yalova’da ilk kez yüksek katılımlı bir ders’..

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Siyaset Akademimizin, Yalova’mıza ve özellikle siyasal hayatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır. Partimiz, Siyaset Akademisi gibi birçok eğitim faaliyetine destek vermiştir. Bu eğitimlerin Yalova’da yapılması için girişimlerde bulunduk. Yalova’mızda ilk defa Siyaset Akademisi’nde çok yüksek bir katılım sağladık. Bugünkü programımız, Başkan Kavaklıoğlu’nun vereceği ilk ders ile başlamış oldu. Programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen AR-GE Birim Başkanı Oktay Çolak Bey’e, Siyaset Akademisi Koordinatörümüz Nilüfer Çelik Hanımefendi’ye teşekkür ediyorum. Dersimize ev sahipliği yapan AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Ferudun Ünlü’ye ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silapagar’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.  

‘Siyasetin tek limanı ahlaktır’..

Siyasetin bir meslek olmadığını ifade ederek sözlerine başlayan AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, “İyi bir sanatkar eğitimsiz olmaz. 16 yıldır iktidarlığına devam eden AK Parti, demek ki iyi eğitilmiş teşkilatlarına sahip olduğu için bugünleri gördü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü vardır; ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır.’ Hem eğitimli hem de ahlaklı teşkilatlar olarak toplumun bakışı da farklı oluyor. Bu bakışı da her seçimde oyumuzu katlayarak görmüş oluyoruz. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin davasında görev yapmayı bizleri nasip eden Allah’a şükürler olsun. Türkiye’de olmadığı gibi dünyada da 16 yıl tek başına iktidar olarak siyaset yapan hiçbir parti yok. Türkiye’nin elde ettiği kazanımları daha ileriye taşımamız için de bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Sorumluluklar büyük ve bu sorumlulukların bilincinde olduğumuz için buradayız. Bu programın organizasyonunda emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu.  

‘Avrupa Müslüman olacak’..

Siyaset Akademisi’nin ilk dersini vereceğinden dolayı mutluluk duyduğunu kaydeden TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı ve Niğde Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu, daha çok protokole değil, gençlere ve katılımcılara hitap edeceğini söyledi. Dünyada olup biten gelişmeleri de değerlendiren Kavaklıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Hem ABD’de hem Avrupa’da büyük sıkıntılar var. Bir kere dünyanın serveti, zenginliği doğuya kayıyor. Batı’dan doğuya doğru servet kayıyor. Avrupa, olağanüstü bir dönem geçiriyor. Nüfus olarak azalıyor ve yaşlanıyor. Çok yaşlı bir nüfusu var. Böyle olunca dışarıdan gelen adamlar iş buluyorlar, meslek ediniyorlar. Şöyle bir sıkıntısı var Avrupa’nın; buraya gelen insanların hepsi Müslüman. Güneyden Fas, Tunus, Cezayir. Öbür taraftan Afganistan, Pakistan, Irak, İran, Suriye, Türkiye. Buradan gelenler Müslüman. Öyle ki, Belçika’nın başkenti Brüksel’de şu anda en çok konulan isim Muhammet. İkincisi Melih, üçüncüsü Ayşe. Bunlar tedirgin oluyorlar, Müslüman olmaktan korkuyorlar. Bu trend bu şekilde devam ederse 20 sene sonra Avrupa’da Müslüman nüfusu Hıristiyan nüfusunu geçecek. Orada, mikro milliyetçilik patladı. Şu anda AB’nin dağılması konuşuluyor ama bence AB’nin dağılmasından önce orada ülkeler parçalanacak. Bunlara hazırlıklı olmak lazım. Avrupa’da 50’ye yakın yeni ülke çıkabilir. Bu endişeler, bu korkular orada milliyetçi, yabancı düşmanlığı söylemlerini, İslam karşıtı söylemleri arttırdı. Böyle olunca seçimlere giren marjinal küçük partiler çok büyük oylar almaya başladı. Orada iktidarda olan merkez partiler bu işten çok korktular. İşin özü bizim Avrupa’yla çatışmamızın nedenlerinden bir tanesi bu. Bunun çaresi yok. Avrupa Müslüman olacak. Allah’ın izniyle biz orada etkili olacağız. Bundan eminim. Türkiye’ye gelince hem Amerika’nın hem Avrupa’nın aklına Osmanlı geliyor. Osmanlı’yı unutmuşlardı. AK Parti iktidarları döneminde yapılan işler, elde edilen başarılar tekrar onlarda bir Osmanlı sendromu, Osmanlı korkusu oluşturdu. ‘Bunlar tekrar Osmanlı oldular’ diye endişelendiler. Öyle mi oldu; öyle oldu.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı