Yukarı Çık
 
‘Ülkemizi gururla temsil ediyoruz’
9 Mart 2018 Cuma 17:10:10
418 kez okundu.

                                                    

AKDF ve K77, USAR Organizasyon Komitesi Toplantısı’na katıldı

 

 

 

 

AKDF ve K77 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Demirel, toplantıya katıldıkları için Hüseyin Uygun ve İlhan Özgür’e teşekkür etti..

 

Haber / Esin KAYA

 

K77- Yalova Arama Kurtarma Derneği ve AKDF-Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu, Almanya’da düzenlenen USAR Organizasyon Komitesi Toplantısı’na katıldı. 1 - 4 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen toplantıya, Hüseyin Uygun ve İlhan Özgür iştirak etti.

“USAR Genç Kurtarmacılar Temel Eğitimi programlarına ülkemiz, federasyonumuz ve derneğimiz adına katılarak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına çalışmakta ve ülkemizi gururla temsil etmekteyiz” diyen AKDF ve K77 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Demirel, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Afetlere hazırlık, korunma ve gerektiğinde müdahale çalışmaları yürüten federasyonumuz AKDF-Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu ve kurucu üye K 77-Yalova Arama Kurtarma Derneği olarak başlattığımız gençlerin; arama kurtarma, ip teknikleri, tahkimat, güvenli yaşam, ekip çalışması, temel ilkyardım, temel yangın söndürme teknikleri, teknik malzeme kullanımı vs. özel yaşamda disiplin gibi konularda eğitim aldıkları USAR Genç Kurtarmacılar Temel Eğitimi, uluslar arası bir organizasyon olup 31 Temmuz - 10 Ağustos 2015 tarihlerinde Rusya Moskova’da bulunan Noginsk Emercom Kurtarmacı Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen uluslararası USAR 2015- gençler için temel eğitim-gençlik kampına katılmıştık.

Dünyadaki çalışmalarını yakından takip ettiğimiz USAR genç kurtarmacılar temel eğitimi programlarına ülkemiz, federasyonumuz ve derneğimiz adına katılarak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına çalışmakta ve ülkemizi gururla temsil etmekteyiz.

Bu büyüklükte bir organizasyonun içinde yer almak ve katkıda bulunmak katılımcı ülkeler tarafından takdir görmek çalışmalarımızın ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermektedir.

1 Mart - 4 Mart 2018 tarihlerinde Almanya’da toplanan USAR Organizasyon Komitesi Toplantısı’na Federasyon yönetim kurulu üyesi ve eğitmenlerimizden Hüseyin Uygun ve İlhan Özgür, K77- Yalova Arama Kurtarma Derneği ve AKDF-Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu’nu temsilen katıldı.

Bundan sonra düzenlenecek uluslar arası USAR genç kurtarmacılar temel eğitim programlarının ve kamplarının standartlarının belirlendiği bu toplantıda yapmış oldukları sunum ve programa katkılarından dolayı Sn. Hüseyin Uygun’a, Sn. İlhan Özgür’e ve tercüman olarak destek veren üyemiz Sn. Sualp Gümüş’e, federasyonumuz ve K77 Yalova Arama Kurtarma Derneği olarak teşekkür ederiz.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı