Yukarı Çık
 
YEKSAYDER’DEN KARS MASALI
9 Mart 2018 Cuma 15:09:52
591 kez okundu.

 

 

  • Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği sadece Yalova’ yı değil ülkemizin tarihi ve doğa güzelliklerini de tanıtılmasına yardımcı oluyor..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Son günlerde popüler olan Doğu Ekspresi'yle YEKSAYDER üyeleri Ankara’dan Kars’a gittiler. Kars’ta 3 gece konaklayan 20 kişilik grup, Kars'ı ve Ani Harabeleri'ni gezerek, Çıldır Gölü'ne ait özel sarıbalık yediler ve buz tutan Çıldır Gölü üzerinde kızağa bindiler. Ertesi gün Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret ettikten sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kayak yapan ve teleferikle muhteşem doğa manzarasını seyreden grup, daha sonra Kafkas Müzesi’ni gezerek Kars’ın tarihini, yöresel yemeklerini, aşıkların atışmasını ve doğasını görmenin mutluluğunu yaşadılar. Dernek üyeleri, Kars kaşarı ve yöreye ait kara kovan balı alarak, dönüş yolculuğunu da yine Doğu Ekspresi'yle yaptılar. Ankara’da Anıtkabiri de ziyaret eden üyeler, masal gibi bir gezi yapmış olmanın mutluluğuyla Yalova’ya döndüler.

Aile ortamında yolculuk yaptılar..

Son zamanlarda çok popüler olan ve yer bulunamayan Doğu Ekspresi ile Kars gezisine şansları sayesinde yer bulduklarını belirten Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, tren yolculuğu sırasında 20 kişilik grubun aile ortamındaki şarkılar ve eğlenceli geçen yolculukları sayesinde unutmayacakları güzel anılar yaşadıkları söyledi.

           

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı