Yukarı Çık
 
‘Yalova’dan selam ve dua ile’
9 Mart 2018 Cuma 15:03:52
471 kez okundu.

Afrin’deki kahraman Mehmetçiklere gönülden mektup var

 

 

 

 

  • Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Yiğit Yürekler Gönülden Mektuplar’ projesi kapsamında gençler Afrin’deki Mehmetçiklere mektup yazdılar..

 

  • Mehmetçikler için mektup yazılacak kağıtlar İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nden temin edildi. Yazılan mektuplar İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz’a teslim edildi..

 

  • Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, “Projeyle, askerlerimize manevi destek sağlamakla birlikte, vatanın birlik ve beraberliği, vatanın bekası konuları hakkında toplumumuzda farkındalık oluşturmak hedeflendi” diye konuştu..

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Yiğit Yürekler Gönülden Mektuplar’ projesi kapsamında Afrin’deki Mehmetçiklere çok sayıda mektup yazıldı. Projeye; huzurevi ve sevgi evi sakinleri, Engelli Basketbol Spor Kulübü sporcuları, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler, roman vatandaşlar, mülteciler ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli mektup yazarak destek verdi. Mehmetçikler için mektup yazılacak kağıtlar İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nden temin edildi. Farklı bölgelerden dut ve zeytin yaprakları işlemden geçirilerek, kağıt haline getirildi.

‘Yalova’dan selam ve dua ile’..

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, şu ifadelere yer verdi: “Zor şartlarda görevini layıkıyla yürütmekte olan yiğit yürekli kahraman askerlerimiz için ‘Yiğit Yüreklere Gönülden Mektuplar’ ile özel insanlara özel mektuplar layıktır diyerek, gönüllü gençlerle birlikte İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi’nde vatanın farklı illerinden getirttiğimiz dut dallarını ve zeytin yapraklarını işlemlerden geçirip, aynı kâğıt teknesinde birleştirerek; vatanın farklı illerinden gelip, aynı birliklerde bir araya gelen siz askerlerimiz gibi kendi ellerimizle yaptığımız yüzde 100 el yapımı kağıtlarımıza yazılarımızı yazdık. Yalova huzurevinde kalan yaşlılarımızın, sevgi evlerinde yaşayan kimsesiz çocuklarımızın, Engelli Basketbol Spor Kulübü sporcularımızın, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın, öğrencilerimizin, roman vatandaşlarımızın, mülteci kardeşlerimizin ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü personelinin yazmış olduğu gönülden mektupları; vatanın bütünlüğü, bekası için canını ortaya koyarak mücadele eden kahraman askerlerimize minnet duygularımızı gönderdik. Projeyle, askerlerimize manevi destek sağlamakla birlikte, vatanın birlik ve beraberliği, vatanın bekası konuları hakkında toplumumuzda farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir. Yiğit yürekli kahraman askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. ‘Yalova’dan selam ve dua ile’ diyerek  projenin hazırlanıp gerçekleşmesinde emeği olan başta ekibime, tüm Yalova halkına teşekkür ediyorum. Yazılan mektuplarımızı İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz Bey’e teslim ettik.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı