Yukarı Çık
 
BİR GÜNDE ONARILDI
9 Mart 2018 Cuma 15:00:00
430 kez okundu.

Yalova-Koru karayolunda heyelan meydana geldi

 

 

Yalova-Koru Karayolu üzerinde, şiddetli yağışların ardından geçtiğimiz gün sabaha karşı meydana gelen toprak kayması nedeniyle karayolu çöktü..

 

Başkan Yaman, "Her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için zabıta ekiplerimiz bölgede bulundular. Belediye çalışanlarımızın gayretli çabaları sonrasında çöken asfalt yol onarılarak gün içinde trafik akışı normale döndü" diye konuştu..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Çökme olayının yaşanmasının ardından Koru Belediyesi ekiplerinin Koru giriş ve çıkışlarında önlem alarak karayolunu araç trafiğine kapattı. Koru Belediyesi Fen işleri ve Zabıta ekipleri, meydana gelen olay sonrasında yolun geliş ve gidiş yönlerinde önlem alarak araçların geçişine gün boyu  izin vermedi. Koru Beldesi Sultansekisi mevkiinde meydana gelen çökme nedeniyle Koru Belediyesi önlem alarak, gün boyu devam eden çalışmalar sonrasında trafik yeniden açıldı. Toprak kayması ve asfaltın çökmesinin hemen ardından çalışmalarının başladığını belirten Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, "Her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için zabıta ekiplerimiz bölgede bulundular. Belediye çalışanlarımızın gayretli çabaları sonrasında çöken asfalt yol onarılarak gün içinde trafik akışı normale döndü" dedi.

'Aynı gün trafiğe açıldı'..

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, "Bu çalışmalarda belediyemize iş makinesi temininde bulunan İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclis üyelerimiz İlhamı Başkan'a ve Muharrem Soyer'e teşekkür ederim. Özverili çalışmaları nedeniyle İl Özel İdaresi ve Koru Belediyesi personelimize de teşekkür ederim. Heyelan sonrası aynı gün içerisinde yolu trafiğe açtık” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı